TORUN: “HALA 31 MART VE 23 HAZİRAN’IN TRAVMASINI ÜZERİNDEN ATAMADILAR”

admin

CHP’li Belediyelerin sorunları çok çabuk çözdüğünü ve bunun AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ister istemez rahatsız ettiğini ifade eden CHP Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun; “Erdoğan; “Acaba ben bu CHP’li ve millet ittifakı belediyelerini ne yaparım ederim de vatandaşın gözünden düşürürüm” diye bir çaba içerisinde. Bakın kendisi de geçmişte “İstanbul’u alan Türkiye’yi alır” demişti. Ama bir türlü İstanbul ve diğer belediyeleri almamızı hazmedemedi. Hala 31 Mart ve 23 Haziran’ın travmasını üstünden atamadı ve her yerde bir şekilde belediyelerimizi itibarsızlaştırmak için uğraşıyor. Edirne’den sesleniyorum; “Ne yaparsanız yapın başaramayacaksınız. Milletimiz gerçeği gayet iyi biliyor. Bizim belediyelerimize gölge etmeyin, iftira atmayın. Onlar vatandaşlarımızın bu kara gününde, bu zor gününde yanındalar. Onlar uçuk kaçık projelerle uğraşmıyorlar. Onlar ödenmiş her kuruş vergiyi yerinde kullanıyorlar ve vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye çalışıyorlar. Yerelde kurduğumuz bu iktidarı inşallah genele taşıyacağız. ” dedi.


CHP Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Yerel Yönetimler Heyeti Üyeleri Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Antalya Milletvekili Cavit Arı, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Edirne’ye geldi. CHP İl Binasında gerçekleşen toplantıya, Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Gegeoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi, Kadın Kollarımız, Gençlik Kolları, İlçe ve belde başkanları katıldı.

“BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ HARİKALAR YARATIYOR”
Burada konuşma yapan CHP Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun; “Edirne’miz bizim için çok önemli. İlimizde çok başarılı il,ilçe ve belediye başkanlarımız var. Başta Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan olmak üzere ilçe ve belde belediye başkanlarımız gerçekten harikalar yaratıyorlar. Bu ülkeyi yönetenlerin, iktidarda olanların her türlü baskısına, her türlü engellemesine ve her türlü kamu kaynaklarını kapatmasına rağmen onlar vatandaşımızın her kuruşunu değerlendirerek vatandaşımızın sorunlarının çözümüne odaklandılar ve asla ve asla israf etmiyorlar. Vatandaşımızın en önemli talebi neyse onları yerine getiriyorlar..

“BÖYLE BİR DÖNEM TÜRKİYE’NİN SİYASİ TARİHİ BOYUNCA YAŞANMADI”
Kendisinin de bir Yerel yönetici olduğunu ve Belediyeciliğin ne olduğunu gayet iyi bildiğini ifade eden Torun; “ Böyle bir dönem Türkiye’nin siyasi tarihi boyunca yaşandı mı bilmiyorum. Devletin vatandaştan topladığı vergileri Adaletsizce dağıtan bir iktidar var. Kamu kaynaklarını da sadece ve sadece kendi yakınlarına yani Cumhur İttifakı Belediyelerine veriyor. Bakın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı araç yardımı yapıyor. Bunun % 97’si Cumhur İttifakı belediyelerine yapılıyor sadece % 3’ü ise diğer parti mensubu belediyelere yapılıyor. 432 Milyon lira yardım yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığına soruyoruz, bu yardımlar hangi belediyelere yapıldı. Çıkın açıklayın diyoruz. Ama maalesef cevap veremiyorlar. Tabi birde AKP’li bir belediye Başkanının başkanlığını yaptığı Türkiye Belediyeler Birliği var. Buraya kaynaklarının %97’sini bizim belediyelerin verdiği halde maalesef % 5’ini dahi alamıyoruz. Bununla ilgili de her türlü hukuki ve idari süreci takip ediyoruz. Bu milletin hakkını onlara yedirmeyeceğiz. Bu partizan uygulamaya da mutlaka son verdireceğiz. “dedi.

Hala 31 Mart ve 23 Haziran’ın travmasını üzerinden atamadılar”
CHP’li Belediyelerin sorunları çok çabuk çözdüğünü ve bunun AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ister istemez rahatsız ettiğini ifade eden Torun; “Erdoğan; “Acaba ben bu CHP’li ve millet ittifakı belediyelerini ne yaparım ederim de vatandaşın gözünden düşürürüm” diye bir çaba içerisinde. Bakın kendisi de geçmişte “İstanbul’u alan Türkiye’yi alır” demişti. Ama bir türlü İstanbul ve diğer belediyeleri almamızı hazmedemedi. Hala 31 Mart ve 23 Haziran’ın travmasını üstünden atamadı ve her yerde bir şekilde belediyelerimizi itibarsızlaştırmak için uğraşıyor. Edirne’den sesleniyorum; “Ne yaparsanız yapın başaramayacaksınız. Milletimiz gerçeği gayet iyi biliyor. Bizim belediyelerimize gölge etmeyin, iftira atmayın. Onlar vatandaşlarımızın bu kara gününde, bu zor gününde yanındalar. Onlar uçuk kaçık projelerle uğraşmıyorlar. Onlar ödenmiş her kuruş vergiyi yerinde kullanıyorlar ve vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye çalışıyorlar. Yerelde kurduğumuz bu iktidarı inşallah genele taşıyacağız. ” dedi.


“Gelir adaletsizliğinde Avrupa’da birinciyiz.”
İktidarın Bu milletin gerçek gündemini görmesi gerektiğini ifade eden Torun; “Artık Bu milletin gerçek gündemine dönün ve gerçek sorunları ile ilgilenin. Bakın vatandaş çarşı ve pazarda mağdur. Bu kara kışta Evine yakacak götürebilecek mi, ekmek götürebilecek mi? Bunun kaygısı içindedir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile refah gelecek, ekonomi şaha kalkacak dediler. Ama maalesef şu anda gelir adaletsizliğinde Avrupa’da birinciyiz. Enflasyonda birinci olduğu gibi işsizlikte de ilk 3’teyiz. Bakın 1990 yılında Dünyanın en büyük 20 ekonomisi içindeydik. 20 yılda geldiğimiz nokta 21. Sıraya gerilememiz oldu. Yani ligden düştük. Artık bunlar zam hükümeti oldular. Sabah kalkıyorlar ZAM, akşam yatıyorlar ZAM… Bakın Elektriği’ 3 kez (%85 zamlandı) , Doğalgaz’ a 8 kez (% 48 zamlandı), akaryakıta tam 46 kez zam geldi. Yani Büyük şehirlerde trafik sorununa çözüm buldular. Çözülemeyen Trafik sorununu zamla çözdüler. Sürekli artan fiyatlarla karşı karşıyayız. Bütün bunlara rağmen memura % 30 zam yapıldı. Bunu da övüne önüne anlatıyorlar. Bu millet zamanı geldiğinde onların gözünün yaşına bakmayacak ve onları da iktidardan uzaklaştıracak.” dedi.

“Cumhuriyet Halk Partisi Ailesi büyüyor.”
Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, ilçe Başkanı Burak Güngörmedi, Yerel Yönetimler Heyetinden Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Antalya Milletvekili Cavit Arı, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, İlçe ve belde başkanlarının katılımıyla, CHP’ye yeni üye olanlara rozetleri takıldı.

İL GENEL MECLİSİNE ZİYARET”
Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun
ve beraberindekiler İl Genel Meclisi CHP Grubu üyelerini ziyaret ettiler.

“ESNAF ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİ”

Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve beraberindekiler, Arasta Çarşısında faaliyet gösteren esnafı ziyaret ederek, esnafın sorunlarını dinlediler.

“SÜLOĞLU’NDA COŞKULU KARŞILAMA”
Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İl Başkanımız Fevzi Pekcanlı, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Yerel Yönetimler Heyetinden Bilecik Milletvekili Tüzün, Antalya Milletvekili Cavit Arı, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Süloğlu ilçe başkanlığını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

 206 total views,  23 views today

Next Post

HAKAN GİYİK: “DUYULMAYAN SESLERİ DUYDUĞUMUZ İÇİN BU YOLDAYIZ”

16 Ocak Pazar günü gerçekleşecek olan Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Olağan Kongresinde Başkanlığa “Değişim hizmet ve temsil için varız” sloganı ile aday olan Hakan Giyik, düzenlediği basın toplantısı ile Ekip arkadaşlarını tanıttı. Fesleğen Kır Bahçesinde gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Adayı Hakan Giyik; “16 Ocak tarihinde gerçekleşecek olan Şöförler […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp