Trakya Akademi Spor Kulübü’nden dayanışma gecesi

admin

????????????????????????????????????

Trakya Akademi Spor Kulübü yönetimi tarafından Acar Sosyal tesislerinde bir dayanışma gecesi düzenlendi. Geceye kulüpte spor eğitimi gören çocukların aileleri ile bu spora ilgi duyan vatandaşlar katıldı.  Gecede bir konuşma yapan Kulüp Başkanı Murat Tertibim, Uzun yıllar sporcu, yardımcı ve idareci olarak görev yaptığı kulüplerde kazandığı deneyim ve tecrübeyi arttırarak herkes için spor ve aile ortamında spor ortamı sağlayarak,  Edirne Taewandosunu ülkede söz sahibi spor kulüpleri arasına sokmak için kolları sıvadıklarını belirterek; Trakya Akademi Spor Kulübü Derneğini 2015 yılı Ocak ayında kurduk.

Aynı yılın şubat ayı sonrasında bakanlık ve federasyonlar nezdinde Taekwando branşında tescil işlemlerimizi tamamlayarak, Mart ayında Ekrem Demiray Spor salonunda antrenmanlarımıza başladık. Bu çalışmalarımıza sporcu ve kurucu üye sporcu çalıştırıcı arkadaşlarımızla 15 kişiyle başladık.

İlerleyen günlerde geçmişin verdiği tecrübe ve kendini ispatlana duygusuyla sporcu sayımız hızla arttı. Şu anda 120 alt yapı lisanslı sporcumuz bulunuyor.

????????????????????????????????????

Bir yıl gibi kısa bir sürede Edirne ve Trakya taekwandosunda başarılarımızla söz sahibi olduk. Bunda en önemli etken kısa zamanda birçok organizasyonu yapmamız yapılan bu spor etkinliklerine katılmamızdır.

Gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarla okullarda taekwando sporunu tanıtmak yetenekli sporcuları belirlemek okul müdürleri ve velilerle toplantılar yaparak, bu çocuklarımızı spor hayatına kazandırmaya çalıştık.

Yine bu çalışmalar kapsamında 2015 Kasım ayı içinde spora bir adım projesini daha önce vaatleri olan kurumların desteğini vermemesine rağmen zaman zaman Edirne Belediyesi ve Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın desteğini sağlayarak, projeye 90 sporcu kaydederek gerçekleştirmeye başladık.

Başlattığımız bu projemiz 40 sporcunun başka spor branşlarında yetenekleri fark edilerek, Edirne’deki diğer kulüplere  yönlendirildi. Şu anda mezuniyet aşamasına gelen 50 proje sporcumuz bulunmaktadır.

????????????????????????????????????

22 Mayıs Pazar günü spora bir adım projesi çerçevesinde taekwando eğitimi gören sporcularımız 19Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı haftasında mezuniyet ve spor şenliği düzenlenmesi ve ilk dönem mezunlarını vermesi planlanmaktadır. Proje bitmesi demek sporcularımızı mezun etmek anlamına gelmiyor artık onların kulübümüzün lisanslı ve kayıtlı sporcuları olarak daha çok çalışmaya ve Türkiye şampiyonalarında Edirne ve kulübümüz adına yarışmaya başlayacaklardır.

2015 yılında bölgesel turnuvalara katılan kulübümüz sporcuları katıldığı turnuvalarda madalya almaya hak kazandılar.

2016 yılında ulusal grup maçlarına katılarak ulusal arenada boy göstermeye başladık.

Yine on gün sonra Marmaris’te yapılacak Türkiye Ümitler   taekwando  şampiyonasına  kulübümüz ve şehrimizi temsilen  beş kişilik ekiple katılacağız. Ancak sporcularımızın daha önce ulusal şampiyonalarda mücadele etmemesinden dolayı tecrübe eksiklikleri bulunmaktadır. Bu turnuvaları tecrübe ve deneyim açısından değerlendirmeyi hedefliyoruz.

????????????????????????????????????

Asıl ulusal anlamda mücadelemize 2017 yılından sonra yeni yetişen ve maç tecrübesi kazanan sporcularımızla damga vurmayı amaçlıyoruz. Yine bu hedefler arasında milli takımımıza kalıcı ve sürekliliği olan antrenör arkadaşlarımızdan bir kaçının görev alması için elimizden gelen çalışmaları yaparak, milli takımda Edirne ve kulübümüzü temsilen çalışmalarını sağlayacağız.

Kulüp hizmet binamızı 2015 yılında Belediye Başkanımız Recep Gürkan ve Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı İbrahim Acar’ın katılımı ile sporcu ve velilerin huzurunda açılışını yaptık” dedi.

????????????????????????????????????

 

 84 total views,  2 views today

Next Post

Dünya Veterinerler günü törenle kutlandı

Dünya Veterinerler Günü ile ilgili olarak Atatürk Anıtı önünde bir tören düzenlendi. Anıta Çelenk konulması, ardından saygı duruşu ve Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşının okunması ile devam eden kutlamada söz alan Trakya Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Erdal İlgü, her yıl tüm dünyada Nisan ayının son cumartesi günü Dünya Veteriner Hekimleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp