Trakya Alman Kütlür Derneği kursiyerlerine sertifika

admin

Trakya Alman Kütlür Derneği kursiyerlerine sertifika  (4)

 

 

 

 

 

 

 

Talatpaşa Mahallesi İlhan Koman Kültür Merkezinde düzenlenen Almanca Dil Kursunu bitiren öğrenciler törenle sertifikaları verildi. Törene  Trakya Alman  Kültür Derneği  Başkanı Halil  Türkan, Belediye Kültür Müdürü Hasan ,  Dernek  Başkan Yardımcısı  Franziska  Schleyer, üyeler  Mukadder Seyhan Yücel, Aykut  Haldun ve Canan Küloğlu , davetliler ile öğrenciler katıldı.

Trakya Alman Kütlür Derneği kursiyerlerine sertifika  (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Törende konuşan Başkan Halil Türkan, Derneklerinin 2011 yılında kurulduğunu derneğin amacının Türk Alman sosyal ve kültürel ilişkilerini geliştirmek olduğunu belirterek, “ iki ülke halkının birbirini tanıması ve Avrupa düşüncesini tanıtmaktır. Derneğimiz Türk ve Alman Vatandaşlarının birbirini daha iyi tanımaları ve anlamaları için  çok yönlü  sosyal ve kültürel  faaliyetlerde bulunmaktadır. Bu konuda araştırmalar yapılmakta karşılıklı anlayışın gelişmesi amaçlanmaktadır.

Trakya Alman Kütlür Derneği kursiyerlerine sertifika  (5)

 

 

 

 

 

 

 

Almanya’da yaşayan Türk Vatandaşlarının yaşadığı ülkenin koşullarına kültür ve dilini öğrenme iletişim kurabilmelerini sağlıklı bir şekilde sağlamaları bunun sürekli hale gelmesi için destekleyici eğitim programlarını hayata geçirmek, Trakya Alman kültür derneği programı içinde yer almaktadır. Almanya merkezi Üniversitelerinde olduğu gibi Türk Ortaöğretim kurumlarında da Alman Dilinin öğretilmesine destek veriyoruz. Merkezimiz her derece eğitim kurumunda öğrencileri Almanya’da Almancanın öğretilmesi ve gençlerin meslek yaşamına hazırlanmalarına imkân sağlamaktadır. Almanca Merkezi tüm Almanca öğrenenlerine ve Almancaya ilgi duyan öğrencilere danışma hizmeti sunmaktadır. Bu konuda çeşitli kültürel etkinlikler yapılmaktadır “ dedi.

Konuşmanın ardından kursa katılanlara sertifikaları Belediye Kültür Müdürü Hasan Avcı tarafından verildi. Kursiyerlerle fotoğraf çekildi.

Trakya Alman Kütlür Derneği kursiyerlerine sertifika  (1)

 232 total views,  2 views today

Next Post

Oy vermeyenin şikâyete hakkı da olamaz

            Erken seçim geldi çattı. Hafta sonunda halkımız bir kez daha seçim sandığı başına gidiyor. 1 Kasım’da yapılacak milletvekili seçimi ülkemizin geleceğini belirleme açısından çok önem taşıyor. O nedenle herkesin bu seçimde oy vererek siyasi tavrını belirlemesi gerekir. Bunu da ancak sandığa gidip oy vererek sağlayabiliriz. Hafta sonunda yapılacak seçimde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp