Trakya Birlik Entegre Tesisler Yeni Rafine Ünitesi Açılışı

admin

Trakya Birlik Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; “Trakya Birlik, Tekirdağ Entegre Tesisleri yeni Rafine Ünitesi açılışı 9 Şubat 2014 tarihinde, saat 11: 00’ de Sağlık Bakanı Sayın Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Hayati YAZICI’ nın katılımları ile Çorlu/Tekirdağ Entegre Tesisleri’ nde gerçekleşecektir. S.S. Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin Çorlu/Tekirdağ’ da bulunan Entegre Tesisleri, 1982-1985 yılları arasında kademeli olarak işletmeye açılmış, zaman içinde sektöründe ülkemizin sayılı modern tesislerinden biri olmuştur.

Trakya Birlik Yönetim Kurulu

Trakya Birlik Tekirdağ Entegre Tesisleri, 78 bin ton/yıl rafine yağ üretim kapasitesine sahipken, yeni Rafine Ünitesi’nin devreye girmesi ile rafine yağ üretim kapasitesi 138 bin ton/yıl’a yükselmiştir.

Üstün Alman Teknolojisi ile üretim aşamalarının gerçekleştirildiği Rafine Ünitesi’nde üretilen ayçiçek yağlarının kalite kontrollerinde Türk Gıda Kodeksi Bitki Adı ile Anılan Yağlar Tebliği ve TSE esas alınmakta olup, Tesislerin laboratuvarlarında 2 saatte bir yapılan kontrollerle bu değerlerin çok daha üzerinde bir kalitede Rafine Ayçiçek Yağı üretimi gerçekleştirilmektedir.” denildi.

 

 

Sağlık Bakanı Sayın Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Hayati YAZICI’ nın katılımları ile onurlandıracakları yeni Rafine Ünitesi açılışı, 9 Şubat 2014 tarihinde saat 11: 00’ de, Trakya Birlik Entegre Tesisleri Şerefli Mevkii’nde yapılacaktır.

 110 total views,  5 views today

Next Post

TASARIM ÇOCUK ATÖLYESİ

Şükrüpaşa Mahallesinde Dar bir alanda, kısıtlı imkânları ile 2,5 ile 4 yaşındaki çocuklara hizmet veriyor. Tesis sahibini adı Sevda Mutlu Öğütçü, Marmara Üniversitesi mezunu. Kendisini, bebelikten yeni kurtulmuş kreş öncesi çocuklara adamış. İşini o kadar severek yapıyor ki, birkaç dakika kendisi ile konuştuğunuzda heyecan dolu konuşmasından bunu daha iyi anlıyorsunuz. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp