Trakya Birlik Güreşçisi, Dünya Şampiyonu Adar’a Karşılama

admin

EDİRNE AJANS HABER — Sadece Haber verir —

Dünya Güreş Şampiyonası’nda kadınlar 75 kiloda finalde Vasilisa Marzaliuk’u 5-4’lük skorla mağlup ederek Dünya şampiyonu olan Yasemin Adar, Trakya Birlik Genel Müdürlüğü önünde, Genel Müdür yardımcısı ilker Adsoy, Trakya Birlik Güreş Kulübü Başkanı Önder Yücel, A Milli Takım Antrenörü ve Trakya Birlik Spor Kulübü Teknik Direktörü Habil Kara, Trakya birlik yöneticileri, çalışanları ve  Trakya Birlik Spor Kulübü güreşçileri tarafından karşılandı.

Genel Müdürlük önünde Çiçeklerle karşılanan Dünya Şampiyonu,  Gururumuz Yasemin Adar’a Trakya Birlik Güreş Kulübü Başkanı Önder Yücel, Spor kulübü adına plaket verildi.  Burada bir açıklama yapan Dünya şampiyonu Yasemin Adar Edirne Ajans Gazetesi’ne yaptığı açıklamada,  “Beni  onare ettikleri için Başta Trakya Birlik Yönetim Kuruluna, Kulübüme ve herkese çok teşekkür ederim. Bundan sonraki hedefim 2020 olimpiyatlarında madalya alıp kürsüde en iyi şekilde kendimi görmek istiyorum. Bayrağımızı dalgalandırıp İstiklal marşını okumak istiyorum. Trakya Birlik Yönetim Kurulu üyelerine ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

 

Trakya Birlik Güreş Kulübü Başkanı Önder Yücel de burada yaptığı açıklamada Trakya Birlik Spor Kulübü olarak Türkiye’de Yasemin Adar aracılığı ile ülkemizi temsil etmek, Dünya’da şampiyonluk kazanmanın çok önemli olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti, “ Biz kurum olarak şunu da önemsiyoruz. Türk kadını olarak orada Türk kadınını temsil etmek ve  Türkiye’nin Dünya Şampiyonasında ilk altın madalyasını bir Trakya Birlik Sporcusu olarak getirmesi bizi daha da gururlandırdı.  İnşallah bundan sonra daha nice Yasemin Adar’ları buradan çıkarırız. Yasemin’de çok gururlandık.

Mutlu olduk. Artık hedef olimpiyatlar.  Olimpiyatlarda da bir altın madalya almak istiyoruz.  İnşallah gelecektir. Yasemin’i burada karşılamamız çiçeklerle oldu. Gerçi çiçekler onun yanında soluk kaldı. Ama bi kendisini kulüp olarak ta, Edirne olarak ta daha da memnun edeceğiz. İnşallah daha büyük başarılar görürüz. Bunun için de destek lazım destek olmazsa bu başarılar olamaz. Biz Trakya Birlik olarak bu desteği yapıyoruz. Tabi Burada Yönetim Kurulu Başkanımız Edirne Milletvekilimiz Rafet Sezen’in, Yönetim Kurulu üyelerimizin ve Genel Müdürümüz Hakan Çalen olmak üzere yönetimimizin çok büyük desteği ve katkıları var.  Spor İl Müdürümüz Serhat Ocak beyin büyük katkıları var.  Hepimiz bir arada olursak Edirne için bir şeyler yapabiliriz. Çok mutluyuz. Gururluyuz.“ dedi.

Basın mensuplarının ENKA’ya transfer mi olacaksın bazı spekülasyonlar var sorusu üzerine açıklama yapan Dünya şampiyonu ADAR, “ Böyle bir teklifin kendisine geldiğini, bunu kulübü ile daha konuşmadığını, ne olacağının belli olmadığını ve şu anda Trakya Birlik adına güreştiğini, Önümüzdeki sezonda ne olup ne biteceği hakkında bir fikri olmadığını ifade etti.

Daha sonra Yasemin Adar ve Trakya Birlik Yöneticileri hep birlikte Genel Müdürlük binası önünde basın mensuplarına hatıra pozu verdi.

   Minderde evlilik teklifi almıştı.

Karşılaşmanın bitiminden sonra Türk bayrağı ile salonda tur atan Dünya şampiyonu, milli güreşçi Yasemin Adar,  daha sonra büyük bir sürpriz yaşamış, Mindere çiçek ve yüzükle çıkan Erdem Yiğit, diz çökerek Yasemin Adar’a evlilik teklifinde bulunmuş, teklifi kabul ettiği görülen milli güreşçi, yüzüğü parmağına takarak Erdem Yiğit’e sarılmıştı.

 234 total views,  2 views today

Next Post

2.Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali Coşkuyla Başladı

Bu yıl ikincisi düzenlenen 2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali dün başladı. 14 Eylül ile 17 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali saat 16.00 da Cumhuriyet Meydanı Atatürk Heykeli önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı.             […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp