Trakya Birlik Güreşçisi Yasemin Adar Dünya Şampiyonu oldu.

admin

Dünya Güreş Şampiyonası’nda Kadınlar 75 kiloda Trakya Birlik Spor Kulübü Güreşçisi Yasemin Adar, finalde karşılaştığı Belarus’luVasilisaMarzaliuk’u5-4 yendi ve Ülkemize ilk kez altın madalya getirerek Dünya Şampiyonu oldu.

 

 

 

 

 

 

 

Fransa’da düzenlenen Dünya Şampiyonasının üçüncü gününde mindere çıkan Sporcumuz, finalde geçen yıl Avrupa Şampiyonasında yendiği Belaruslu Vasilisa Marzaliukile karşılaştı.

Belarus rakibini 5-4 sayı ile yenen Yasemin Adar, üst üste iki kez Avrupa Şampiyonluğundan sonra ilk kez Dünya Şampiyonluğuna ulaşarak Türk Güreş tarihinde yeni bir rekora imza attı, Ülkemizin ve Kulübümüzün gururu oldu.

Sporcumuz Yasemin Adar, geçen yıl Letonya’nın başkenti Riga’da düzenlenen şampiyonada, Ülkemize Avrupa şampiyonalarında Büyük Kadınlarda ilk altın madalyayı kazandırırken adını Türk Güreş Tarihine Altın Harflerle yazdırmıştı.

 

Fransa’da düzenlenen Şampiyonada karşılaşmalara elemeleri bay geçerek başlayan Sporcumuz Yasemin Adar sırasıyla Alman Maria Selmaier’i tuşla, çeyrek finalde Japon Hiroe Suzuki’yi 6-1 sayı ile yarı finalde Estonyalı EppMae’yi 8-5 sayı ile yenerek akşam seansında yapılacak Finale müsabakasına kalmıştı.

Üst üste 2 yıl Avrupa Şampiyonu olarak adını altın harflerle Türk Güreş Tarihine yazdırdıktan sonra bayanlarda ilk kez Dünya Şampiyonluğunu Ülkemize getiren Trakya Birlik Spor Kulübü Güreşcisi Milli Sporcu Yasemin Adar’a kazanmış olduğu Dünya Şampiyonluğundan dolayı Trakya Birlik Camiası olarak tebrik eder bundan sonraki spor yaşamında başarılar dileriz.

 

Türk Güreş Tarihinde bir ilki yaşatan başta  Güreşçimiz Yasemin Adar’ı, Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı ve Yöneticilerini Edirne Ajans ailesi olarak tebrik ederiz. Bu gurur hepimizin…

 220 total views,  2 views today

Next Post

Engelsiz Tatlar’dan  Tava Ciğer Yapımı

Edirne Valiliği, İŞ-KUR, SODAM, ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Engelli kadınların istihdamına yönelik düzenlenen “ENGELSİZ TATLAR” projesi kapsamında yaklaşık olarak 10 engelli kadın kursiyere İlimizin Tava Ciğerinin nasıl yapıldığı uygulamalı olarak anlatıldı. Kursiyerler hem göbek attı, hem de ciğerin yapımını uygulamalı olarak öğrendi. “Engelsiz Tatlar” projesi programının ilk gününde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp