Trakya Birlik Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti.

admin

Trakya Birlik  2016/2017 İş Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Edirne Mimar Sinan Kapalı Spor Salonunda Yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rafet SEZEN, 2016/2017 iş yılının başarılı geçtiğini belirterek, Birlik üyelerinin onayına sunulacak lisanslı depoculuk yatırımlarının yapılacağını, tohum eleme üretim Entegre Tesisinin kurulacağını, Trakya Birlik tarihinin en yüksek karlılık rakamı olan 62 milyon 190 bin 493 lira karlılığa ulaşarak tarihimizde altın bir sayfa eklendiğini, tüm ayçiçek üreticilerinin daha memnun olacağı `ön alım fiyatı ve kar payı` modeline geçildiğini, ayrıca Milli Savunma Bakanlığımız bünyesinde şanlı ordumuzun tüm rafine yağlarını Trakya Birlik`in karşılayacağını söyleyerek açılış konuşmasını sonlandırdı.  Genel Kurulda Divan Başkanlığı`na Durgut ERSOY (Pehlivanköy Koop.), Başkan Vekilliği`ne Levent KIZILTAN (Gelibolu Koop.), Katip Üyeliklere Turgay SAKARYA (Silivri Koop.)  ve Hakkı ÇETİN (Yenişehir Koop.), seçildi. Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için yapılan Saygı Duruşu ve okunan İstiklal Marşından sonra, Yönetim Kurulu Çalışma Raporları ile Bilanço ve Gelir Tabloları okunup oybirliği ile ibra edildikten sonra 911 Sayılı Ahmetbey Kooperatifi Delegesi Süha YILMAZ, 269 Sayılı Malkara Kooperatifi Başkanı Cem ÖZKAN ve 188 Sayılı Edirne Kooperatifi Başkanı Şafak KIRBİÇ söz alıp konuşmalarının ardından, 2016/2017 İş yılı Bağımsız Denetim Kuruluşu raporu oy birliği ile kabul edildi.

2017/2018 iş yılı dönemine ait Bütçe ve Çalışma Raporları ile Bilanço ve Gelir Tabloları okunarak, oybirliği ile kabul edildi. Genel Kurul`da Trakya Birlik Yönetim Kurulu Üyelerine ödenecek olan huzur hakkı ile harcırah tutarları görüşülerek karara bağlanırken, genel müdüre ödenecek aylık ücret ile ilgili genel kurula bilgi verildi. Ayrıca Birlik faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla kredi alma, ipotek işlemleri, Birlik fonlarının kullanılması,  kredi kullandırma birlik mamullerinin satışı, kooperatiflere hizmet bedeli ödenmesi, şirket kurma ve kurulu şirketlere ortak olma, alım satım faaliyetlerinde bulunma v.b. gibi konularda Yönetim Kuruluna yetki verilmesi kabul edildi. İnsan Kaynakları yönetmeliğinde yapılacak değişiklikler görüşülerek oybirliği ile kabul edildi. Entegre Tesisleri ile Karacabey Yağ Fabrikasına 2017/2018 iş yılında yapılacak yatırımlarla ilgili hazırlanan raporlar kabul edildikten sonra ise bazı kooperatiflere 2017/2018 iş yılında yapılacak yatırımlarla ilgili hazırlanan rapor görüşülerek kabul edildi. 2017/2018 iş yılı dönemine ait genel bağımsız denetleme faaliyetinin Anıl Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş. ye yaptırılması genel kurula sunularak oy birliği ile kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Yönetim Kurulu Başkanımız Rafet SEZEN Genel Kurula hitaben teşekkür konuşmasıyla Genel Kurulu sonlandırdı.

 174 total views,  2 views today

Next Post

CHP Edirne İl Kadın Kolları Kongresi yapıldı

CHP Edirne İl Kadın Kolları Olağan Kongresi ETSO Konferans salonunda gerçekleşti. Kongreye; CHP Edirne Milletvekilleri, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Merkez İlçe Başkanı Ediz Ün,İlçe Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın Kolları, Gençlik kolları […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp