Trakya Birlik seçimlerine üç aday’da iddialı hazırlandı

admin

Cumartesi günü  T.Birliğe Bağlı 188 nolu Tarım Satış Kooperatifi yönetimi için seçim yapılacak. Bu seçime T.Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, T.Birlik 188 nolu Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Kırbiç, ile Avukat  Koray Uymaz’ın listeleri mücadele edecek. Her üç aday seçimlerde başarılı olacaklarına inandıklarını ve seçimi kazanacaklarını iddia ediyor.

RAFET SEZEN

 

 

 

 

 

 

 

22 Kasım Cumartesi günü Edirne Küçük Sanayi Sitesi Sosyal Tesisleri Keyif Düğün Salonunda Edirne Merkez 188 sayılı Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifinin genel kurulu yapılacak. Genel kurulda Trakya Birliğe bağlı 188 Sayılı Tarım Satış Kooperatifinin 6 kişiden oluşan yönetim kurulunun yeni yönetimi gerilenecek. Bu seçimle aynı zamanda T.Birlik Genel Kurulunda oy kullanacak 19 delege seçimi gerçekleşecek. Buradan seçilen Delegeler, Ocak ayında yapılacak Trakya Birlik Genel Kurulunda Trakya Birlik Yönetim kurulunda oy kullanacak.

AV. KORAY UYMAZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÜRÜNÜN %51’İNİ TESLİM EDEN, OY KULLANACAK 

Bu delegeler aynı zamanda seçme ve seçilme hakkına sahip olacaklar. Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifinin ortak olduğu üye bazında Kuruma verdikleri ürün rekoltesi beyannamesindeki oranın en azından %51’ini birliğe teslim edenler bu seçimlerde oy kullanabilecek.

Bunun altında ürün teslim eden ortaklar ise oy kullanamayacak ve seçme seçilme hakkına sahip olamayacaklar.

ŞAFAK KIRBİÇ

 

 

 

 

 

 

 

Şu anda Edirne Merkez T.B 188 Sayılı Yağlı tohumlar Tarım Satış kooperatifinin oy kullanabilecek 1480 üyesi bulunmaktadır. Bu üyeler kooperatifin 6 kişiden oluşan yönetim kurulunu ve T.B Edirne 188 Sayılı kooperatifini temsilen Trakya Birlikte oy kullanacak. 19 kişiden oluşan delegeleri seçmiş olacak. Trakya Birlik Yağlı tohumlar Tarım Satış Kooperatifine bağlı 47 kooperatif bulunuyor. Bu kooperatiflerde de hem kendi bünyesindeki yöneticileri hem de Trakya Birlik delegelerini seçecek. 47 kooperatiften seçilen delegeler ise ocak ayında yapılacak Genel Kurulda Trakya Birlik Yönetimini seçecek.

 276 total views,  2 views today

Next Post

Mustafa Kemal Paşa’yı gördüm

Edirne 1924 doğumlu Mustafa GİDER, Edirne Belediye binasında bulunan Atatürk odasını gezerken duygu dolu anlar yaşadı. Emekli Yarbay Mustafa Gider konuşmasında; “Ben 6 yaşımdayken babam Küçükpazar semtinde fırıncılık yapıyordu. Bende babamın yanında çırak olarak çalıştım. Benim okula gittiğim yıllarda bizim okulumuzda yalnızca birinci sınıf vardı” diyerek şunları söyledi.     […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp