Trakya Birlik’te Nefes Kesen Seçim Heyecanı

admin

S.S 188 Edirne Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifinin 2013-2014 iş yılı olağan genel kurulu Edirne Küçük Sanayi Sitesi Sosyal Tesisleri Keyif Düğün Salonunda yapıldı. Dört adayın mücadele ettiği 1485 kayıtlı üyeden 1200 delegenin oy kullandığı Genel Kurul açılış ve divanın oluşturulması ile başladı.  Divan Başkanlığına Cevat Meriç seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden Genel Kurulda daha sonra gündem gereği çalışma raporu, gelir tablosu okundu. Diğer maddelerinin okunması ile devam eden Genel Kurulda Kooperatif Temsilciliği ve 188 sayılı kooperatif için T. Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, 6220 nolu üye Ercan Beyazkoç, Avukat Koray Uymaz, 188 Sayılı Kooperatif Başkanı Şafak Kırbiç’in aday listeleri mücadele etti.

ŞAFAK KIRBİÇ (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

ŞAFAK KIRBİÇ 413 OY ALARAK SEÇİMİ  KAZANDI..

Kooperatif Temsilciliği ve 188 sayılı kooperatif için T. Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, 6220 nolu üye Ercan Beyazkoç, Avukat Koray Uymaz, 188 Sayılı Kooperatif Başkanı Şafak Kırbiç’in aday listeleri mücadele etti.  YEŞİL Liste ile mücadele eden  Şafak Kırbiç 413 oy ile seçimin galibi oldu. Diğer adaylardan Rafet Sezen 381 oy, Koray Uymaz 346 oy, Ercan Beyazkoç ise 12 oy   aldı.

BOŞ : 1 OY – GEÇERSİZ 68 OY

ŞAFAK KIRBİÇ (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adayların Oy pusulalarının renkleri şöyle

 

Beyaz oy pusulası  Rafet SEZEN,

Sarı renk oy pusulası  Koray UYMAZ,

Yeşil renk oy pusulası     ŞAFAK KIRBİÇ,

 

ADAYLAR

 

 

 

 

 

 

Genel kurulda söz alan Rafet Sezen bu görevde dört dönemin bittiğini 5. Dönem için aday olduğunu belirterek şunları söyledi, “ bir görevde başarılı olursanız sizi görevden ayırmıyorlar. Sezen bunun birçok nedenini anlatacağım. Ben koltuğa yapışık değilim. Bugüne kadar sizin kimseye bir kuruşunuzu yedirmedim. Kendim de yemedim.

TRAKYA BİRLİK SEÇİMİ (12)

Edirne Kooperatifi 48 kooperatiften biri 47 kooperatif bugün Edirne’ye bakıyor. Bu kooperatiflerde de değerli insanlar var. Yalnız T. Birlik Genel Müdürlüğü Edirne’de. Buradaki yarışın Edirnelilere yakışacak şekilde sonuçlanacağı inancındayım” diyen Sezen daha sonra Trakya Birliğin ekonomik durumu hakkında açıklama yaptı. Trakya birlik ürünleri yurdun dört bir yanında satılıyor. Bana görev verilirse görevime devam edeceğim Bunu delegelerimiz karar verir. Ziraat Odası Başkanı Cengiz’i diğer Kooperatiflerimize kabul ettiremedik.” Dedi.

 

 

Rafet Sezen’in ardından  söz alan Şafak Kırbiç önemli olanın kurumun sağlıklı işlemesi olduğunu kendisinin de uzun süre bu kooperatif başkanlığı görevi yaptığını kaydederek kendisine yöneltilen eleştirileri yanıtladı. Çelik silo yapılmasına karşı olduğunu bankalarda sorun yaşanmadığını kaydeden Kırbiç; “ bölgemizde çıkan ortak sayısı diğer bölgelere oranla düşük. Bazıları adam yerine konulmadığını iddia ediyor. Böyle bir şey söz konusu olamaz.

TRAKYA BİRLİK SEÇİMİ (11)

 

 

 

 

 

 

 

Ayçiçeği hasadı farklı zamanlarda oluyor. Yeni yasayla birlik yönetimi kurumu zarara uğrattığında mal varlığı ile ödeme zorunluluğu getirildi. Trakya Birlik Sigortasının çalışma alanı yaygınlaşmalı. Ben kimseye İş sözü vermiş değilim. Personelimiz az da çalışsa çok çalışsa maaşını alıyor. Bu konuda performans sistemi olmalı.   Fabrikalarda idari personel çok.  Sık sık yurt dışına yapılan geziler kuruma maliyete mal oluyor.  Trakya Birlik sahipleri ortaklarımızdır.” Dedi.

Diğer Aday Koray Uymaz konuşmasında, Kooperatif ortaklarının tüccara yağ sanayicisine ezdirildiğini, bir önceki yıl insanlarımız 90 kuruşa tüccara mal satmak zorunda kaldıklarını belirterek şunları söyledi, “ayçiçeği pazarlıkları kiminle yapıldı.  Ortaklarımız kendi kurumundan girdileri piyasadan pahalı alıyorlar. Kooperatif faiz kalemini gündemden çıkarmalı faizler %12’ye inecek. Bunu beceremediğimiz için insanlar değişim için buraya geldiler. Trakya birliğin markası güçlü marka olsun.

TRAKYA BİRLİK SEÇİMİ (10)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’de ciğerciler bizim yağımızı kullanmıyor” dedi.  Ercan Beyazkoç Genel Kurulda yaptığı konuşmasında kurumda değişim ve yenilik taraftarı olduğunu ifade ederek ayçiçeği fiyatının yükseltilmesi gerektiğini belirtti. Gündemdeki diğer maddelerin görüşülmesinin ardından seçim üyelerin tamamının oy kullanmaması nedeniyle sandıklar saat 17.00 de açılamadı. Oy verme işleminin 18.35’te bitmesinin ardından sandıklar açıldı.

ŞAFAK KIRBİÇ (4)

 

 

 

Saat: 20.55’e kadar devam eden sayım işleminde  seçime yeşil oy pusulası ile giren s.s.188 Nolu Koop Başkanı Şafak KIRBİÇ 413 oy alarak seçimin galibi oldu. Diğer adaylardan Rafet SEZEN 381 oy, Av. Koray UYMAZ 346 oy, Ercan Beyazkoç ise 12 oy aldı. 68 oyun geçersiz sayıldığı seçimde 1 oy da boş olarak kayıtlara geçti. Gecenin geç saatlerine kadar büyük bir kalabalığın salonda oy sayım işlemini yakından takip etmesi  dikkatlerden kaçmadı. Seçimin yapıldığı  Sanayi sitesi sosyal tesislerinin önünde üyeler, Davullar ve zurnalarla eğlenip Şafak Kırbiç’in zaferini kutladı.  Ziraat Odası Başkanı Cengiz YORULMAZ’ın da büyük desteğini alan KIRBİÇ gazetemize yaptığı açıklamada,               “Bu seçimin kazananı kaybedeni yoktur. Bu seçimin kazananı Trakya Birlik ve Edirne Kooperatifidir. Ben bütün camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Kaybeden arkadaşlarımızda bizim dostlarımız, yıllarca beraber görev yaptığımız kişiler, ben bu seçimle birlikte tekrar Trakya Birliğin güzel günler yaşayacağını, onlarla birlikte iyi ilişkiler kuracağımızı ve Trakya Birliği daha iyi günlere taşıyacağımıza inanıyorum. Bizi destekleyen, desteklemeyen arkadaşımız yok. Bugünden itibaren bütün arkadaşlarımız bizi destekleyen sıfatındadır. Ben bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

ŞAFAK KIRBİÇ (2)

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi ben 2002 yılından beri 188. Sayılı Edirne Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifinin Yönetim Kurulu Başkanıyım. Yani bu 12 yılda sanıyorum tecrübelerim oluştu. Bu tecrübelerden sonra benim kendi ekip arkadaşlarım, delegelerim, ortaklarımdan bana bir teveccüh oluştu aday olmamla ilgili. Bende bunu değerlendirdim. Geri çevirmedim. Bir yola çıktık. Arkadaşlarımda beni sahiplendi. Gezdiğimiz yerlerde, köy gezilerinde, seçim çalışmalarında ortaklarımızın bizim yaptığımız hizmetlerimizden memnun olduklarını gördük. Buda bugün sandığa yansıdı. Ben bütün ortaklarımın hepsine teşekkür ediyorum. Beni sahiplendikleri için. Tekrar hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Saat 21:54 – KESİN  SONUÇ  ŞAFAK KIRBİÇ KAZANDI..

 

ŞAFAK KIRBİÇ: 413

RAFET SEZEN: 381

KORAY UYMAZ: 346

Ercan BEYAZKOÇ :  12 

BOŞ: 1

GEÇERSİZ 68

ŞAFAK KIRBİÇ (10) ŞAFAK KIRBİÇ (9) ŞAFAK KIRBİÇ (8) ŞAFAK KIRBİÇ (7) ŞAFAK KIRBİÇ (6) ŞAFAK KIRBİÇ (5) ŞAFAK KIRBİÇ (4) ŞAFAK KIRBİÇ (3) ŞAFAK KIRBİÇ (2) ŞAFAK KIRBİÇ (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 393 total views,  2 views today

Next Post

İpsala’nın Düşman işgalinden Kurtuluşunun 92. Yılı kutlandı

İpsala’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 92. Yıldönümü kutlama programı 20 Kasım Perşembe günü hava muhalefetine rağmen coşkuyla gerçekleşti.               İLK TÖREN CUMHURİYET MEYDANI’NDA YAPILDI Saat 09.00’da başlayan törende İpsala Kaymakamı Eyyup Özdemir, Garnizon Komutanı P.Yb.Dinçer Dinç ve Belediye Başkanımız Mehmet Kerman tarafından Atatürk Anıtı’na çelen […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp