Trakya Bölgesi Oda ve Borsaları İstişare toplantısı yapıldı

admin

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt yaptığı açıklamada ; “Trakya Bölgesi Oda ve Borsalar Müşterek İstişare toplantısı Trakya Bölgesi’nde ki Oda ve Borsa Başkanları ve Yöneticilerinin katılımıyla Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.

TRAKYA BÖLGESİ ODA VE BORSALARI İSTİŞARE TOPLANTISI

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay’ın daveti üzerine Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Eren’in katıldığı toplantıda Bölgesel ve ekonomik sorunlar görüşüldü.

ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren toplantıda yaptığı konuşmada, müşterek yapılan istişare toplantılarını önemsediklerini söyleyerek: “ Sorunlarımıza müşterek çözüm üretebilmek için istişare ortamı bizler için çok önemlidir” dedi. Eren bir süre önce Edirne İli Oda ve Borsa Başkan ve Yöneticilerinin katılımıyla, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında gerçekleştirilen ve Edirne’nin sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda ortaya çıkan sonuçlara değindi.

TRAKYA BÖLGESİ ODA VE BORSALARI İSTİŞARE TOPLANTISI (1)

Eren,on üç ana başlık altında toplanan Edirne’nin güncel sorunları ve çözüm önerileri olan; ‘Edirne İli’nin Kalkınmada Öncelikli Yöre (K.Ö.Y) kapsamına alınması ve yatırım, enerji ve istihdam teşviklerinden faydalandırılması,İstanbul-Edirne, Halkalı-Kapıkule Yüksek Hızlı Demiryol Projesinin hızlandırılarak hayata geçirilmesi ve Havaalanı İhtiyacı,Ticari işletme sahiplerine (işadamlarına) yönelik vize prosedürlerinin kolaylaştırılması ve SGK borcu olmayan ticari işletme sahiplerine Yeşil Pasaport Verilmesi,Arazi toplulaştırması ve Miras Hukuku,Sulama Altyapısının Geliştirilmesi,Tarım ve Hayvancılık sektöründe kayıt dışılık engelleyici yasal düzenlemeler yapılması,Bölgede Lisanslı Depoculuk Faaliyetlerinin Yaygınlaştırılması,Hamzadere Barajı, Çakmak Barajı ve İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri,Marka Kent Edirne ve Ürünlerin Markalaştırılması,oprak Tahlil Laboratuarlarının Etkin Kullanımı ve Yeni Yasal Düzenlemeler,Çeltik Tarlalarında Kerevit Üretimine Başlanması ve Yaygınlaştırılması,Eskiköy Sınır Kapısı’nın faaliyete başlaması’ konularına değinerek, Edirne İlinin sorunları ve çözüm önerilerinin ETSO tarafından rapor haline getirildiğini ve raporun ilgili mercilere iletileceğini ve çözümü noktasında girişimlerde bulunulacağını söyledi.

TOBB’un bazı uygulamalarda Yönetmelikten kaynaklanan eksiklilerden dolayı zor durumda kaldığını da ifade eden Eren, bazı yönetmelik maddelerinin değiştirilmesi konusunda da görüş bildirdi.;” dedi

TRAKYA BÖLGESİ ODA VE BORSALARI İSTİŞARE TOPLANTISIkpk

 

 

 89 total views,  2 views today

Next Post

Trakya Birlik Entegre Tesisler Yeni Rafine Ünitesi Açılışı

Trakya Birlik Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; “Trakya Birlik, Tekirdağ Entegre Tesisleri yeni Rafine Ünitesi açılışı 9 Şubat 2014 tarihinde, saat 11: 00’ de Sağlık Bakanı Sayın Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Hayati YAZICI’ nın katılımları ile Çorlu/Tekirdağ Entegre Tesisleri’ nde gerçekleşecektir. S.S. Trakya Yağlı Tohumlar Tarım […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp