Trakya Gazetesi 7 Yaşında

admin

Edirne’nin İpsala İlçesinde haftada 3 gün yayım yapan Trakya Gazetesi, 7. yaşını geniş katılımlı bir yemekle kutladı.
İmtiyaz Sahipliği’ni Mehmet Kerman’ın yaptığı Trakya Gazetesi’nin kuruluş yıl dönümü nedeniyle, İpsala DSİ Tesisleri’nde düzenlenen yemeğe, İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz, Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Soydan, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, Keşan’daki bazı gazetelerin temsilcileri ile Mehmet Kerman’ın dostları katıldı.
Yemekte konuşan Kerman, aynı zamanda doğum gününü de aynı gün kutladığını ve bu önemli günde yalnız bırakmayan herkese teşekkür ettiğini belirterek, “Buradaki asıl amacımız gazetemizin 7. yaşına girmesinin sevincini herkesle paylaşmak istedik. Basın gerçekten çok önemli. Basına ilçe ve bölge bazında sahip çıkmak, bölgenin sorunlarının yazıldığı, bazen insanların anlatmak istediğini sözlü olarak değil de, yazılı olarak anlatabildiği bir şeydir gazetecilik. Ben tekrar bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum.”
KARAGÖZ: “BİR İLÇENİN GELECEĞİNİ DE YEREL BASIN ÇOĞU ZAMAN BELİRLER”
İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz’de güzel bir akşamı hepo birlikte kutlamanın çok güzel olduğunu belirterek, “Yaşadığımız kentlerin durumlarını, taleplerini, olumlu olumsuz yönlerini, hayata geçemeyenleri, insanlara iletmeye çalışan yerel basındır. Bir ilçenin geleceğini de yerel basın çoğu zaman belirler. Önemli olan yerel basın yapmış olduğu bu çalışmalarda objektif olabilmesidir. Yerel basın olaylara ne kadar objektif yaklaşırsa, o bölgenin insanlarının da hepsinin mesleğini sevmesi yaygınlaşır. Ama yerel basın belli amaçlar doğrultusunda farklı düşünceleri empoze etmeye çalıştığı zaman tabii ki takdir edenleri de takdir etmeyenleri de olur. Önemli olan bir yerel basının kentte yaşayan insanlarla bütünleşmeyi sağlayabilmesidir. Yerel basının yaşadığımız kentler için çok önemli olduğuna inanıyorum. Sayın Kerman’ın da bu düşünceyle bu gazeteyi kurduğunu biliyorum. Nice 6 yıllar değil, nice 50 yıllar dileğiyle Mehmet Kerman’a ailesine ve yerel basında çalışan bütün basın mensubu arkadaşlarıma saygılar sunuyorum.” şeklinde konuştu.
GÜRBÜZ: “TRAKYA’DAKİ GÜÇLÜ BASIN HİÇBİR YERDE YOK”
İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz de Mehmet Kerman’a başarılar dileyerek, şunları söyledi: “Bir çoğumuzun hayalidir gazetecilik. Bugün buradaki arkadaşlarımız, hayallerinin peşinden komşular ve gazetecilik yapıyorlar. Ben 7 yaşına basan Trakya Gazetesinin 70. yılına da bastığını görmeyi umuyorum. Yerel basın bölgemiz için çok önemli bir organ. Bir çok bölgede çalıştım. Ama Trakya’daki kadar da başarılı bir yerel basın görmedim. Kamunun her alandaki temsilcisi olarak, gazetecilerimiz özellikle kamu kuruluşlarının takipçisi olarak çalışmaktadırlar. Yapılan faaliyetleri halkımıza yansıtmaktadırlar. Bir çok insanın fikrini yansıtmaktadırlar. Ben bütün arkadaşlarımıza objektif bir şekilde hareket ettiklerinden dolayı teşekkür ediyor, Mehmet Kerman beye de gazetecilik hayatında başarılar diliyorum.”
Konuşmaların ardından Gazetenin 7. yıl pastası Kerman tarafından kesildi. Yemek, daha sonra katılımcıların sohbetleriyle devam etti.

 237 total views,  2 views today

Next Post

ABEM Bölgesel Avrupa Proje Festivali’nde

Türk Ulusal Ajansı Tarafından Düzenlenen Bölgesel Avrupa Proje Festivali Açılışı İstanbul’da Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın katılımlarıyla gerçekleşti. Fuar’a Edirne’den Mustafa Necati  İlköğretim Okulu ile Edirne Doğa Sporları Kulübü Derneği de kurdukları standlar ile katkı sağladı. Mustafa Necati İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan ritim grubunun gösterileriyle açılan fuara Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp