Trakya Huzurevleri Arası “2. Bocce Turnuvası” gerçekleşti

admin

    Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün, Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü Edirne Şubesi ile birlikte organize ettiği “Trakya Huzurevleri Arası Bocce Turnuvası” sona erdi.

18-24 Mart Yaşlılar haftası kapsamında 2018 Yılında ilimizde 2.si düzenlenen “Trakya Huzurevleri Arası Bocce Turnuvası; Edirne Huzurevi, Uzunköprü Süleybe-Şefik ÖZTÜRK Huzurevi, Kırklareli Huzurevi, Kırklareli Lüleburgaz Ramazan YAMAN Huzurevi, İstanbul Maltepe Huzurevi, İstanbul Sultangazi Huzurevi, İstanbul Zeytinburnu Huzurevi, Çanakkale Huzurevi ve Tekirdağ Zübeyde Hanım Huzurevlerinin katılımı ile gerçekleşti.

18-24 Mart Yaşlılar haftası kapsamında düzenlenen Bocce Turnuvasına; Edirne Valisi Günay ÖZDEMİR, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zekeriya BAYRAK, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Erdinç TOPÇU ile Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı aynı zamanda Edirne Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü başkanı Sebahattin BİLGİÇ, Edirne Huzurevi Müdürü Tamer TAHMAZOĞLU, Edirne’de faaliyet gösteren STK’lar, görevli personeller ve Huzurevi sporcuları katılım sağladı.

Takımların seremoni geçişlerinin ardından, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşunda bulunularak, devamında İstiklal Marşımız söylendi.

Tüm takımların antrenörlerinin katılımı eşliğinde gerçekleşen kuralardan sonra Edirne İlhami Ertem Anadolu Lisesi Spor Salonunda gerçekleşen turnuva 3 farklı  grup halinde 9 farklı takımından oluştu. Edirne Valisi Günay ÖZDEMİR’in tüm katılan takımlara başarılar dileyerek, günün anlam ve önemine ilişkin gerçekleştirdiği konuşmasının ardından, yaptığı başlama atışı ile ilk maç başladı…

     Müsabakaların oynanmasının ardından oluşan puanlamada; Yarı finalde A Grubunu Lider olarak tamamlayan Edirne Uzunköprü Süleybe Şefik ÖZTÜRK Huzurevi, B Grubunu lider olarak tamamlayan Tekirdağ Huzurevi ile eşleşti. Oynanan Müsabakayı 12-4 Uzunköprü Süleybe Şefik ÖZTÜRK Huzurevi Bocce Takımı kazandı.

Bir diğer yarı final müsabakası ise; C Grubunu lider olarak tamamlayan İstanbul Sultangazi Huzurevi ile Gruplardan en iyi 2.olarak çıkan Edirne Merkez Huzurevi arasında gerçekleşti. Oynanan Müsabakayı maç süresinin bitmesinin ardından tek ve son el oyun ile 9-7 Edirne Merkez Huzurevi Bocce Takımı Kazandı.

     Final maçı iki Edirne Huzurevi arasında gerçekleşti. Edirne Merkez Huzurevi Bocce takımı rakibi Uzunköprü Süleybe Şefik ÖZTÜRK Huzurevi Bocce takımını 12-9 kazandı.

3.lük maçı ise; İstanbul Sultangazi Huzurevi Bocce takımı ile Tekirdağ Huzurevi Bocce takımı arasında gerçekleşti. Oynanan müsabakayı İstanbul Sultangazi Huzurevi Bocce takımı 12-10 kazandı.

Gerçekleşen müsabakaların ardından, 1.Edirne Merkez Huzurevi, 2. Edirne Uzunköprü Süleybe Şefik ÖZTÜRK Huzurevi, 3.İstanbul Sultangazi Huzurevi oldu.

Düzenlenen müsabakaların ardından; Şampiyon olan Edirne Merkez Huzurevi sporcularına 1.lik Kupasını ve Ödüllerini Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, 2.olan Edirne Uzunköprü Süleybe Şefik ÖZTÜRK Huzurevi Sporcularına 2.lik Kupasını ve Ödüllerini Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Edirne Şubesi Başkanı Sebahattin BİLGİÇ, 3.olan İstanbul Sultangazi Huzurevi Sporcularına 3.lük Kupasını ve Ödüllerini Edirne Merkez ve Uzunköprü Süleybe Şefik ÖZTÜRK Huzurevi Müdürü Tamer TAHMAZOĞLU takdim etti.

    Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ Bocce müsabakaları öncesi yaptığı konuşmada; “yaşlıların boş zamanlarını değerlendirme, kendilerini kanıtlama açısından Bocce sporu ile tanıştırdıklarını ve bugün de 2.Huzurevleri arası bocce turnuvası düzenlediklerini belirterek  “yaşlılarımız, ömrünün en güzel yıllarını vatanına, milletine ve ailesine hizmet ederek geçirdi. Yaşlıları toplumsal hayattan kopmadan, kimseye muhtaç olmadan güvenli ortamlara hazırlamanın herkesin görevidir. Bizlere emanet edilen yaşlılarımızın kaliteli bir yaşam sürmeleri için sosyal ve sportif faaliyetler düzenlemekteyiz. Amacımız kurum bakımındaki yaşlılarımızın yalnızlık duygusuna kapılmadan insanlarla iç içe zaman geçirmeleri ve toplumsal hayattan kopmamalarıdır. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk vecizesinde, ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ demektedir. Sporcuların yenmeyi tevazu yenilmeyi de sabırla karşılamaları gerekir. Bunun en güzel örneğini ilimizde düzenlenen Kırkpınar güreşlerinde görüyoruz. Kırkpınar’da yenilen pehlivanlarımız rakibinin elini öperek meydandan ayrılmaktadır. Müsabakalarımızda dostluğun, kardeşliğin ve muhabbetin kazanmasını diliyoruz. Tüm yaşlıların Yaşlılar Haftası’nı ellerinden öperek, buradan bir kez daha kutluyorum. Bugün burada bizleri yalnız bırakmayan, katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum”  dedi.

18-24 Mart Yaşlılar haftası kapsamında gerçekleşen “Trakya Huzurevleri Arası Bocce Turnuvası” hatıra fotoğraflarının çekiminin ardından son buldu.

 89 total views,  2 views today

Next Post

Katar'a yağ Edirne'den

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt yaptığı açıklamada; “Kalite politikamız gereği ulusal ve uluslararası saygın kimliğimizle birlikte deneyimlerimizi ve birikimlerimizi kullanarak ekonomik ve sosyal hayata katma değer sağlamak ve sürekli gelişerek yarattığımız katma değeri arttırmak göreve geldiğimizden bu yana başlıca amaçlarımızdan biri olmuştur.     İlimiz ekonomi hacmini nasıl geliştirebiliriz fikrinden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp