Trakya Kent Konseyleri Edirne’de

admin

25 Nisan Edirne y+-r+-tme toplant¦-s¦- 2

 

 

 

 

 

Trakya Kent Konseyleri Birliği 3 Nisan Pazar günü Edirne’de toplanıyor. 2011 yılında Edirne Hafızağa Konağında kuruluşu yapılan ve o günden bu güne Trakya’nın değişik yerlerinde toplanarak Trakya’da tek ses olmaya, birlikte mücadele etmeye çalışan Trakya Kent Konseyleri Birliği, beş yıl aradan sonra Edirne’de de toplanma kararı aldı.

Başkanlığını Tekirdağ Merkez Süleymanpaşa Kent Konseyi adına Ufuk Bekir Ersöz’ün yaptığı Birlik, seçilen bir Yürütme Kurulu tarafından temsil edilmektedir. Bu yürütme kurulu Birliğin toplantılarını ve gündemini düzenlemektedir. TKKB Yürütme Kurulu geçtiğimiz günlerde Edirne Kent Konseyi Çalışma Merkezi’nde bir araya gelerek 3 Nisan 2016 Pazar günü Edirne’de yapılacak TKKB genel kurul toplantısının gündemini kesinleştirdi.

????????????????????????????????????

Edirne Belediyesi’nin katkılarıyla ETSO Toplantı Salonunda yapılacak toplantı 10.30 da kayıt ile başlayıp 11.00 de açılış konuşmaları ile devam edecek. T.Ü. Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Muzaffer Eskiocak ile Prof. Drç Faruk Yorulmaz’ın “Trakya Yerleşim Yerlerinde Hava Kirliliği ve Sağlığa Etkileri” konulu sunumu ile Prof. Dr. Osman İnci’nin sunacağı           “Trakya’da Ağır Metal Birikimi ve Sağlık” konusu toplantının birinci oturumunu oluşturuyor. Programın ikinci oturumunda ise  TBB Çevre ve Kent Hukuku bürosu üyesi Avukat  Coşkun Molla “Trakya’da Su, Planlama ve Termik Santraller” konusunu sunacak. “Trakya Platformu Faaliyetleri”ni ise Platform Sözcüleri Mak. Müh. Erdal Aslan ile Göksal Çidem sunacak.

Öğle yemeği sonrasında ise Trakya Kent Konseyleri yaptıkları çalışmaları, edindikleri deneyimleri birbirlerine sunacaklar. Gelecek çalışmaların da planlanacağı bu oturum sonunda bir Sonuç Bildirisi kamuoyuna sunulacak.

davetiye

 71 total views,  5 views today

Next Post

T.Ü Rektörü’nden “medeniyet” konferansı

          Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Edirne Mimar Sinan Vakfı tarafından düzenlenen Uluslararası Öğrenciler Akademisi 2016 programı çerçevesinde düzenlediği Mimar Sinan Vakfı Balkan Kültür Merkezi’nde uluslararası öğrencilere “Medeniyetimiz” isimli bir konferans verdi. Konferansta Rektör Yardımcısı Prof. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp