Trakya Marka Ve Moda Havzası Oluyor

admin

Şahinler Holding’e bağlı Modavizyon’un en büyük müşterilerinden olan; Dünya’nın en başarılı tekstil grubu Zara; değişen dünya şartlarına uygun olarak tedarik zincirini daha sürdürebilir kılmak adına bir proje başlattı. Bu proje için Türkiye ve Dünya’daki üreticiler arasında; hızı, kalitesi ve yüksek üretim kapasitesi nedeniyle Edirne Modavizyon Fabrikamız pilot üretici seçildi.

 

Modavizyon’da yaşanan bu gurur verici gelişmenin yanı sıra; şirketin 2012 yılı değerlendirmesi, 2013 hedefleri, üretim ve müşterileri hakkında bilgi vermek amacıyla,

11 Ocak 2013 Cuma günü, Edirne Modavizyon Fabrikası’nda bir basın toplantısı yapıldı. Toplantıya, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ve Modavizyon Genel Müdürü Turgut Bakır katıldı. Basının da yoğun ilgi ile izlediği toplantıda konuşan Kemal Şahin şunları söyledi;

 

“Şahinler Holding olarak dünya genelinde 50 Milyon insanı giydiriyoruz. 15 farklı ülkedeki şirketlerimizde 50 farklı ulustan 10.000’in üzerinde çalışanımız bulunmaktadır. Aynı zamanda Trakya’nın en büyük yatırımcısıyız. Bugün itibariyle Avrupa Serbest Bölgesi’ndeki yatırımcılarımızla birlikte sadece Trakya’da 7000’e yakın çalışanımız var.

 

Ürdün’deki işletmelerimizle birlikte Ortadoğu ve Avrupa’nın en büyük erkek ve kadın dokuma konfeksiyon üreticisi olan Modavizyon firmamız; dünyanın en önemli moda firmalarına hizmet veriyor.  Modavizyon önümüzdeki dönemde Zara’yla bir projeye başlıyor. 12 ay sürecek olan projeyle; fabrika verimliliğinin artırılması yoluyla tüm paydaşların kazan-kazan prensibiyle fayda sağladığı sürdürülebilir sistemlerin kurulması amaçlanıyor. Bu projeyle, bölge kazanacak, çalışan kazanacak, üretici ve müşteri kazanacak.

 

Hızlı bir şekilde büyüme sürecine girerek; Modavizyon’u Edirne ve Tekirdağ’da büyüteceğiz. Önümüzdeki yıl Çorlu’da yeni bir fabrika kuruyoruz.  Türkiye’de tutunmakta zorlanan konfeksiyon sektörüne Trakya’da yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu sayede en az 500 kişiye daha istihdam sağlanacak. Kalıcı moda ve sürdürülebilir yatırımlarıyla Trakya’yı; dünyayı en kaliteli ve moda ürünlerle buluşturan tekstil ve hazır giyim üretim havzası haline getireceğiz.

 

Bugün yarattığı istihdamla Modavizyon, Edirne’nin en büyük kuruluşu durumunda olup işsizliğin azalmasına ciddi katkı sağlamaktadır. Türkiye’nin dev kuruluşlarını geride bırakarak, 2000 kadın çalışanıyla; en fazla kadın işçi istihdam eden şirketler listesinde ilk 10’e de giren Modavizyon, Trakya Bölgesi’nde ise en fazla kadın çalışana sahip firmalar arasında 1. sıradadır.” dedi.

 

Modavizyon Edirne Genel Müdürü Turgut Bakır ise, toplantıda şu bilgileri verdi:

 

“Dünya çapında operasyonları olan Zara’nın bu projede Modavizyon’u seçmesinde hızlı ve kaliteli üretim yapabilmemizin yanında üretim hacmimizin büyüklüğünün etkisi çoktur.

6000 adet ceket ve 8000 adet pantolon olmak üzere günde 14.000 parça kadın-erken dokuma konfeksiyon ürünü üretiyoruz. Bu, yılda 3.5 Milyon adet dokuma konfeksiyon imalatı anlamına gelir.

 

Bu sene ihracatımız, geçen yıla göre %45 artarak 65 Milyon Dolara ulaşmıştır. Hedefimiz sadece Zara değil; dünyanın diğer büyük markalarının da en büyük tedarikçisi olmak.  2013 yılında da ihracatımızı %35 daha artırarak 80 Milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz.

 

Müşteri taleplerindeki yoğun artışlar sebebiyle eleman alımları devam ediyor. Böylece çalışan sayısını 2600’e ulaşmıştır. Bu rakamı her aileden bir fert gibi düşünürsek Modavizyon, direkt olarak 10 bin kişi için geçim kapısı konumunda bulunmaktadır. Ayrıca tedarikçi ve çalışanlarımızın, piyasaya olan katkısının, endirekt olarak 10 bin kişiye daha istihdam yarattığını söyleyebiliriz.

 

1994 yılında 100 kişi ile Edirne’de üretime başlayan Modavizyon Tekstil San. ve Tic. A.Ş. Fabrikasında 2600’e yakın üstün eğitim ve teknik beceriye sahip personelimizin, kaliteyi kendine ilke edinmesi sonucu, ZARA (İspanya),s.OliverMore & More (Almanya),Talbots USA, Ann Taylor USA, Express (Amerika), Altınyıldız gibi dünyaca ünlü büyük markaların öncelikli tercihi haline gelmiştir.” dedi.

 

Basın toplantısı soru cevap bölümünün ardından basın mensuplarının fabrika ziyareti ile son buldu.

 240 total views,  2 views today

Next Post

Vali Duruer 23 Edirnekari Tablosu Satın Aldı

Edirnekari sanatçısı Yrd. Doç. Mehtap Cömert ve dört öğrencisinin çalışmalarından oluşan ‘Edirnekari’ sergisini ziyaret eden Vali Hasan Duruer, sergiden beğendiği 23 eseri satın aldı. Edirnekari sanatçısı Yrd. Doç. Mehtap Cömert ile ‘Edirnekari Dostları’ atölyesi öğrencileri Saadet Akman, Reyhan Sönmez, Hatice Yılmaz ve Emine Çağlayan’ın eserlerinden oluşan ‘Edirnekari’ sergisi dün Devecihan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp