TRAKYA ÜNİVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA, PROF. DR. ÖMER ZAİM ATANDI

admin

Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi’nde görev değişimi yaşandı. Üniversitemiz Fen Fakültesi Dekanlığı görevine, Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Öğretim Üyesi ve Kimya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ömer Zaim atandı. Prof. Dr. Şevket Erol Okan, 2016 yılından beri yürüttüğü dekanlık görevini düzenlenen törenle Prof. Dr. Ömer Zaim’e devretti. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen devir teslim töreninde Prof. Dr. Ömer Zaim, dekanlık mührünü Prof. Dr. Şevket Erol Okan’ın elinden alarak görevine başlamış oldu.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen devir teslim töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, dört yıldan beri dekanlık görevini yürüten Prof. Dr. Şevket Erol Okan’a, bugüne kadar yapmış olduğu hizmetler ve başarılı çalışmalardan ötürü teşekkür etti. Prof. Dr. Şevket Erol Okan’ın bilimsel ve akademik açıdan hem fakülteye hem üniversiteye değer kattığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, bayrak yarışında görevi devralan Prof. Dr. Ömer Zaim’e de yeni görevinin hayırlı olması temennisiyle başarılar diledi. Prof. Dr. Ömer Zaim’in fakülte için önemli hizmetlerde bulunacağına inandığını belirten Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi’ni bulunduğu noktadan daha iyi bir konuma getirmek için birlikte özverili bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Devir teslim töreniyle dekanlık görevine getirilen Prof. Dr. Ömer Zaim ise bu görevi layıkıyla yerine getirmek için elinden gelen gayreti göstereceğini belirterek, üniversitenin başarı çıtasını yükseltmek için kurumun tüm bileşenleriyle iş ve güç birliği içerisinde olacaklarını kaydetti.

Törene, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Türkyılmaz ve Prof. Ahmet Hamdi Zafer de katıldı.

PROF. DR. ÖMER ZAİM KİMDİR?

18 Mart 1957’de, İstanbul’daki Fatih ilçesinin Karagümrük semtinde doğmuştur. Muallim Naci İlkokulu, Mahmutpaşa Ortaokulu, Pertevniyal Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi sırasıyla okuduğu okullardır. İTÜ Kimya Fakültesi’nden 1979’da Kimya Mühendisi, 1981’de Kimya Yüksek Mühendisi unvanlarını almış, 1980-1984 yılları arasında İTÜ’de önce teknisyen sonra da asistan olarak görev almıştır. 1984’te ABD’ye gitmiş, The Catholic University of America’da Dr. Anthony A. PONARAS ile çalışmış ve Organik Kimya Ana Bilim Dalı’nda doktora eğitimi almıştır. 1989 ve 1990 yıllarında, Florida State Üniversitesi’nde Dr. Robert A. HOLTON ile doktora sonrası çalışmalara katıldıktan sonra ülkesi Türkiye’ye dönmüştür. Aynı yıl, Trakya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’ne Yardımcı Doçent olmuş, 1993’te Doçent, 2000 yılında Profesör unvanını almıştır.

 1,896 total views,  2 views today

Next Post

TGD’den “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” açıklaması

Trakya Gazeteciler Derneği (TGD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Doğan, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Doğan açıklamasında “Pandemi döneminde canlarını hiçe sayarak görevlerini korkusuzca yerine getirmeye çalışan vefakar özverili gazeteciler arasında 20 meslektaşımızı ebediyete gönderdik. Neredeyse Korona virüse yakalanan gazeteci ise 800’lere yaklaşıyor. Amaçları sadece halkın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp