Trakya Üniversitesi Hastanesi Sorunları Gündeme Taşındı

admin

T.Ü Başhekimliğinde yapılan, Trakya Üniversitesi Hastanelerinin konumunu kapsayan basın toplantısı yapıldı. Basın toplantısında konuşan T.Ü Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof Dr Nusret Başaran şunları kaydetti; “Bu yapılacak yenileme ile hasta memnuniyeti artacaktır. Hastanenin zemin katın eski olması nedeniyle bir takım sıkıntılar yaşanıyor, sızıntı ve akıntılar oluyor. Bu katın tamamen temizlenmesi su sistemlerinin değiştirilip modern halde donatılması kablo ve diğer tesisatın değiştirilmesi tamirlerinin yapılması sürekli kontrolün yapılması için gerekli alt yapının oluşturulması gerekiyor.

nusret başaran-edirne-basın toplantısı-üniversite hastane

Hastanemiz büyük bir yapı 6 dönümlük alana oturuyor. Bu alanın kontrolünün yapmak güç. Gerekli kontrol yapılmazsa bir su patlağı haftalarca devam edebilir. Hastane içinde ve zemin katta aydınlatma sisteminin elden geçirilmesi hatta alarm sisteminin dahi yapılması gündemde. Bu yıl hastanenin alt yapı sorunlarını gidermiş olacağız.

nusret başaran-edirne-basın toplantısı-üniversite hastane2

Biz 2013 yılında hastanemizin yenilenmesi ameliyathane ve acilin onarımı pis ve temiz su sisteminin elden geçirilmesi asansörlerin elden geçirilmesi şeklinde bir proje hazırlamıştık.

nusret başaran-edirne

60 MİLYON LİRALIK PROJEMİZ KABUL EDİLDİ

Sağlık Bakanlığına sunduk bu 73 milyon lira dolayında bir projeydi. Bu proje 60 milyon lira olarak kabul gördü. Bunun 20 milyon liralık kısmı geldi. Bunun 10 milyon lirası demirbaş onarımı, diğer 10 milyonu ise yapım onarımı içlin kullanılacak. Bu para bize belli aralıklarla gelecek. Bizim hastanemize uzun yıllardın ödenek gelmiyordu. Geçen sene 6 milyon lira geldi. Ondan önceki yıl da 5 milyon lira ödene aldık. Buradan yapılan işler döner sermayeden karşılandı. Onkoloji servisine ışınlama aleti Sağlık Bakanlığı kanalı ile sağlandı. Bu alet 8 milyon lira değerinde.

nusret başaran-edirne-basın toplantısı-üniversite hastane4

Bu alet korumu içinde olmalı iki metre kalınlığında duvarları olacak, bunun inşaatı başladı. Bu sistem bölgemize sağlık alanında büyük katkı sağlayacak. Bu Sağlık Bakanımızın gayreti ile oldu. Hastanemizin yıllık 30 bin hasta tedavi oluyor. 15 bin kişiyi ameliyat yaptık. Bu ameliyathane kapasitesi olarak sınıra dayandık. Projelerimizde yeni ameliyathane yapılması da mevcut. Bu yıl üç ameliyatımızdan ikisi yapıldı biri yapılıyor. Birçok birimde endoskopi yapılıyor. Her birimin kendi aleti bulunuyor. Bunları bir araya toplayıp personel tasarrufu sağlayacağız. Böylece kontrolü daha rahat olacak. Personel sıkıntımız var. İşlemlerde bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Hastanemizde giren ve çıkan hasta ayrılacak ameliyathaneler tamamen değişecek” dedi.
nusret başaran-edirne-basın toplantısı-üniversite hastane3
nusret başaran-edirne-basın toplantısı-üniversite hastane5 nusret başaran-edirne-basın toplantısı-üniversite hastane22 nusret başaran-edirne-basın toplantısı-üniversite hastane33 nusret başaran-edirne-basın toplantısı-üniversite hastane222 tıp fakültesi hastanesi

 

 

 

 

 154 total views,  5 views today

Next Post

Beykent’ten Değerler Eğitimi Projesi’ne Uzman Daveti

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda iki yıldır yürütülen Değerler Eğitimi Projesi’ne Edirne Beykent Okulları destek vermeye devam ediyor. Her ay bir değerin belirlendiği ve değer çerçevesinde etkinliklerin düzenlendiği projenin bu ayki değeri “Adalet”ti. Edirne Beykent Okulları’nın, Türkçe-Yabancı Diller-Rehberlik Bölümlerinin ortaklaşa düzenledikleri, Edirne Barosu avukatlarından […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp