Trakya Üniversitesi Rektörlük seçiminde 6 aday yarıştı

admin

Untitled-1

 

 

 

 

 

 

Trakya Üniversitesi’nde rektörlük seçimi gerçekleşti. 6 aday için 647 öğretim üyesinin oy kullandığı rektörlük seçimi için daha önce 5 aday başvurmuştu.  Üniversite Akademik yönetmelik gereği Rektörlük seçimlerinde en az 6 kişinin aday olması zorunluluğu bulunuyor.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük daha önce aday olduğunu açıkladı.  Adaylar Trakya Üniversitesi  Rektörü Prof.Dr.Yener Yörük, T.Ü Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları  Anabilim dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi  Ticaret Hukuk Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erol Ulusoy, T.Ü Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr.  Ahmet Günşen, ile  T.Ü İlahiyat Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu ve Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Metin Aydoğdu.

ÖĞRETİM ÜYELERİ REKTÖR ADAYLARINI BELİRLEDİ                               

Balkan Kongre Merkezi’nde dün saat 13.00’te başlayan seçimde T.Ü öğretim üyeleri saat 17:00’ye kadar oylarını kullandı. Oylamaya katılan 6 aday YÖK’e sunulacak. YÖK’ün değerlendirilmesinin ardından belirlenen üç rektör adayı Cumhurbaşkanına sunulacak.     Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üç aday arasından Trakya Üniversitesi Rektörünü seçecek. Yapılan oylamada rektör adaylarının aldıkları oylar şöyle;

T.Ü Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu 279 oy, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük 219 oy, T.Ü. Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Günşen 82 oy, T.Ü İlahiyat Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu 31 oy, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi  Ticaret Hukuk Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erol Ulusoy, 11 oy alırken Prof. Dr. Metin Aydoğdu 4 oy aldı. 21 oy geçersiz sayıldı. Oy alarak seçimin ilk turunu aralamış oldular. 1 Ağustos tarihinde seçimde ilk üç sırayı alan isimler YÖK sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayına sunulacak.

 

 

 247 total views,  2 views today

Next Post

Yeni nesil ledli sinyalizasyon sistemi

          Trafik güvenliğini arttırmaya yönelik yaptığı çalışmalara bir yenisi daha ekleyen Edirne Belediyesi, 5 ayrı kavşakta 20 ayrı noktaya LED’li sinyalizasyon sistemini hizmete sunmak için çalışmalara başladı. LED’li sinyalizasyon sistemi ile yayalar ve sürücüler çok uzak mesafeden bile trafik lambalarının ne renk yanacağını görebilecek.  Yayalar için […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp