TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NUN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

admin

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu, Gaziler günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; “5000 yıllık Türk geleneğinde, Yüce Dinimiz İslamiyet’te ve kadim medeniyetimizde her daim saygı gösterilen gazilerimiz, yaşadığımız acıların temsilcileri ve canlı tanıklarıdır. Göstermiş oldukları kahramanlıklar ile tarihe damga vurmuş gazilerimiz “Ölürsek şehit, kalırsak gazi.” anlayışıyla gazaya çıkmış fedakarlıklarıyla bizlere nice şanlı zaferler ve kahramanlıklarla dolu bir tarih hediye etmiştir.

Gaziliği şereflerin en yücesi sayan ve hiçbir dünyevi paye ile karşılaştırmayan aziz milletimizin değerli evlatları bugün de dün olduğu gibi dünyanın en vahşi terör örgütlerine karşı yürüttüğü mücadele ile destansı kahramanlıklar sergilemektedir. Sınırlarımız içerisinde ve dışarısında Ülkemizin birliğini ve bekasını tehdit eden oluşumlara karşı göğsünü siper eden kahraman güvenlik güçlerimize ve vatanın aziz evlatlarının onurlu duruşları ve vatan sevgileri ile yeni nesillere yol göstermektedirler. Bu inanç ve duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Müşir ve Gazi” unvanı verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Günü’nü kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

 315 total views,  2 views today

Next Post

AK Parti Edirne Milletvekili ve MKYK Üyesi Aksal: "Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı sadece bir demiryolu projesi değil. Kıtaları, kültürleri, medeniyetleri kavuşturan büyük bir proje"

AK Parti Edirne Milletvekili ve MKYK Üyesi Fatma Aksal, Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Projesi’nin hızla devam ettiğini ve Çerkezköy-Kapıkule Kesimi inşasına 25 Eylül’deki temel atma töreniyle başlanacağını bildirdi. Aksal, Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Projesi’nin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın Avrupa Birliği-Türkiye Mali İşbirliği çerçevesinde IPA II Döneminde gerçekleştireceği en büyük altyapı projesi olduğuna […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp