Rektör YÖRÜK Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

admin

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yener Yörük’ün Borsaya gerçekleştirdiği ziyaret programında, Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Meclis Başkanı Fedai Canım, Yönetim Kurulu Üyesi Eray Karaca, Meclis Üyemiz Ahmet Özmen hazır bulundu.

 

Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir süre sohbet eden Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yener Yörük, yeni göreve başlayan Meclis ve Yönetim Kurulunu tebrik ederek; “Yeni görevleriniz hepinize tekrar hayırlı olsun, başarılar diliyorum” dedi.

rektor

 

Başkan Özay Öztürk; “Üniversite Özel sektör işbirliğini geliştirerek Bölge için katma değeri yüksek çalışmalar yapmak istiyoruz. Türkiye‘nin gelişmişlik seviyesinin yükseltilmesi için önemli öğelerden birisi üniversite sanayi işbirliğidir. Özel sektör yeni bir ürünle kendi alanında atılım yapacağı zaman, gerekli ön araştırmayı en doğru şekilde yapmak ister. Bu amaçla kurulan teknoparkların birisi de şehrimizde bulunuyor. Bu avantajı en iyi şekilde kullanmak gerektiğine inanıyorum. Sanayi kuruluşlarının araştırma geliştirme departmanları ile akademisyenlerimiz birlikte ortak çalışmalar yaptığında, üniversite-sanayi işbirliğiyle ortaya çıkacak ürünler şehrimize değer katmanın yanında, markalaşma sürecine ve ekonomik gelişimine de fayda sağlayacaktır.” dedi

 

Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Prof.Dr. Yener Yörük’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, ziyareti anısına Edirne toprağından yapılan Selimiye Camii motifli seramik tabak ve mis sabunu hediye etti.

 67 total views,  8 views today

Next Post

Başkan Özcan’a Doğum Günü Sürprizi

Keşan Belediyesi personeli, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan’ın 57. yaş günü dolayısıyla 16 Ağustos 2013 Cuma günü sürpriz bir doğum günü partisi hazırladı.      Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan’ın, 57. yaş günü için Belediye  Meclis Salonu’nda saat 12.15 sıralarında bir araya gelen; daire müdürleri, başkan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp