Trakya Üniversitesi Rektörü Yörük’ün Kosova Ziyareti

admin

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük ve beraberindeki heyet Kosova Başbakan Yardımcısı Edita Tahiri’yi Başbakanlık Ofisi’nde ziyaret etti. Ziyarette, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pişkin ve Balkan Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Günşen de hazır bulundu.

Görüşme sırasında, Balkanlarda kalıcı barışın sağlanması hususunda, Türkiye’nin önemi ve katkıları vurgulandı. Bu süreçte Balkan ve dünya kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde bilim insanlarının tarafsız ve objektif olarak gerçekleri ortaya koymalarının önemi de ortaya konuldu. Görüşmenin sonunda, Kosova Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Edita Tahiri, yazmış olduğu kitabı imzalayarak Rektörümüz Yener Yörük’e hediye ederken, Rektör Yörük de, kendilerine Üniversitenin ve Edirne’ye ait hediyeler sundu.

 217 total views,  2 views today

Next Post

Vali Hasan Duruer, Edirne Kadın Girişimciler Kurulu'nu ziyaret etti

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen seçimlerde Başkan ve Başkan Yardımcılarını seçen  Edirne Kadın Girişimciler İcra Kurulu’na Vali Hasan Duruer ve ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Güler hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Edirne Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Elmas Aslan ve üyeleri ETSO hizmet binasında bulunan çalışma ofislerinde Vali Duruer’i ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp