Trakya Üniversitesinde Genetik Mühendisliği bölümü açıldı

admin

galeri37106

 

 

 

 

 

Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Genetik ve Biyomühendislik Bölümü açıldı.

Vali Dursun Ali Şahin de konuyla ilgili olarak’’Edirne ve Türkiye açısından önemli bir bölümün Trakya Üniversitesi bünyesinde açılışı yapılmıştır ve biz bu faaliyetlerin ilimize sağladığı katkılardan son derece mutluyuz’’dedi.

Genetik ve biyomühendislik alanındaki istihdam olanakları, alanın ilerleme hızına paralel olarak tüm dünya genelinde artış gösteren bu bölümün başında Doç.Dr. Yalçın Kaya ve Başkan Yardımcısı Yrd. Doç.Dr. Necmi Beşer ayrıca bölümde şu an bir Doçent ve iki Yardımcı Doçent bulunmaktadır. Bölüm mezunlarının akademi, sanayi(ilaç, tarım, gıda, biyomedikal vb),klinik tıp ve tanı merkezleri ve uluslararası araştırma merkezlerinde kolaylıkla iş bulabilmeleri hedeflenmektedir.

galeri22162

 

 198 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’ye havalimanı müjdesi

              Edirne, Kırklareli ve Lüleburgaz’a hizmet verecek bir hava limanı kurulması konusundaki proje ile ilgili çalışmalar başlatıldı. Vali Dursun Ali Şahin’i makamında ziyaret eden Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Fatih Turan bu ziyaret esnasında bölgeye hitap edecek hava limanı kurulması konusu masaya yatırıldı. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp