Trakya Üniversitesi’ne bağış yaptılar

admin

Trakya Üniversitesi'ne bağış yaptılar (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

GÜNGÖR DANIŞMAN ARIBAL – GÜNER RIFAT ARIBAL SANAT KOLEKSİYONU TRAKYA ÜNİVERSİTESİNE BAĞIŞLANDI

Merhume hayırsever değerli sanatçı Hümanizm Doktoru ve Rekreasyon Derneği Onursal Başkanı Güngör Danışman Arıbal’a ait 2 tanesi pano 3 tanesi figürin heykel olan beş adet seramik; 41 adet farklı tekniklerde resim olmak üzere toplamda 46 şahsi eseri; Türk sanatında yer etmiş.

Trakya  Üniversitesi'ne bağış yaptılar (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dünya çapında isim yapmış değerli sanatçılara ve akademisyenlere ait 97 farklı tekniklerde resim; toplamda 143 adet eserden oluşan Arıbal ailesine ait koleksiyon 15 Temmuz 2016 tarihinde çiftin Yalova’daki yazlığından ve İstanbul’daki evlerinden Dr. Güngör Danışman Arıbal’ın eşi ve vasisi Güner Rıfat Arıbal’dan Yrd. Doç. Dr. Mehtap Kodaman ve Trakya Üniversitesi personeli tarafından teslim alındı. Daha önceden bir Rekreasyon müzesi oluşturmak amacıyla derlenen bu koleksiyon aileye ait kitap koleksiyonu ile beraber Trakya Üniversitesine hibe edildi.

Trakya Üniversitesi'ne bağış yaptılar (3)

 81 total views,  2 views today

Next Post

Öyle anlar olur ki

          İnsan yaşamında öyle anlar olur ki yaşamdan soğur yılgınlığa kapılır karamsarlığa düşersiniz.        Ayaklarınız vücudunuzu taşımaz hale gelir, gözleriniz kararız doğanın tüm güzelliklerini göremez hale gelirsiniz. Ünlü Şair Orhan Veli dizelerinde belirttiği gibi; -Bilmem ki nasıl söylesem- -Nasıl nasıl size derdimi. -Bir dert ki  yürekler […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp