Trakya Üniversitesi’ne iki farklı üniversiteden ziyaret

admin

Malezya Mara Teknoloji Üniversitesi (Universiti Teknologi Mara) Muhasebe Bölümünden Doç. Dr. Roshima Said, Kitle İletişimi Bölümünden Dr. Roziya Abu ve Kanada Mount Allison Üniversitesi Sosyal Bilimler Dekanı Prof. Dr. Nauman Farooqi Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Başkanı Prof. Dr. Kıymet Tunca Çalıyurt ve Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz da bulundu.

Malezya Mara Teknoloji Üniversitesi Kitle İletişimi Bölümünden Dr. Roziya Abu; özellikle çeltik fabrikalarını kapsayan bir gezi düzenlediklerini belirterek Malezya ve Türkiye’de pirinç üretimi kıyaslandığında Türkiye’deki üretimin daha teknolojik olduğunu belirtiler.

Malezya Mara Teknoloji Üniversitesi (Universiti Teknologi Mara) Muhasebe Bölümünden Doç. Dr. Roshima Said, düzenleyecekleri inovasyon ve dizayn konulu proje yarışmasında Trakya Üniversitesi ile iş birliği içerisinde olmak istediklerini belirtti.

 

 

 

Toplantıda Malezya’nın dil eğitiminde uygun kurs ücretleri, güvenli ortamı ve Türkiye’ye benzer yaşam tarzından dolayı öğrenciler için oldukça cazip bir seçenek olduğu belirtildi.

Kanada Mount Allison Üniversitesi Sosyal Bilimler Dekanı Prof. Dr. Nauman Farooqi, Kanada’da akademisyenler ve öğrenciler için dil eğitimi programları ve girişimcilik konulu yaz okulları düzenlenebileceğini söyledi.

Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Birbirimize ihtiyacımız var, ortak kültürlerimiz mevcut, imkânlarımızı paylaşmak için hazırız. Ortak projeler geliştirerek bilimsel anlamda mevcut ilişkilerimizi devam ettirmek ve geliştirmek istiyoruz.” dedi.   Toplantı sonunda Mara Teknoloji Üniversitesi ile ikili protokol imzalandı.

 

 207 total views,  2 views today

Next Post

CHP Kadın Kollarından Emniyet Müdürü Kurt’a ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Kadın Kolları, Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt’u makamında ziyaret etti.  19 Ağustos 2017 tarihli kararname ile Niğde İl Emniyet Müdürü olarak görev yaparken ilimize atanarak 5 Eylül 2017 tarihinde göreve başlayan İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt’u ziyaret eden CHP Edirne İl Kadın Kolları […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp