Trakya Veteriner Hekimleri genel kurulu yapılıyor

admin

Merkezi Edirne’de bulunan Trakya Bölge Veteriner Hekimleri Odası 15’inci genel kurulunu Eylül ayında gerçekleşecek.

Merkezi Edirne’de olan Trakya Bölge Veteriner Hekimleri Odası 15’inci genel kurulunu Edirne’de Eylül ayında yapacak.

Dr. Erdal İLGÜ

 

 

 

 

 

 

 

 

Trakya Bölge Veteriner Hekimleri Odasının 2 yılda bir yapılan genel kurulunu, bu yıl 24-25 Eylül 2016 tarihlerinde RYS Otel’de yapılacak . Trakya Bölge Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Dr. Erdal İlgü, yeni dönemde de başkanlık için aday olduğunu belirterek, 8 yıldır başkanlık görevini yürüttüğünü, 5’inci döneme de tekrar aday olduğunu söyledi.

Veterinerler oda seçimlerinin 2 yılda bir Eylül ayında yapıldığını kaydeden Dr. İlgü, yaptıkları çalışmalara değinerek “Mesleki hakların kazanılması, bunların sisteme oturtulması, meslektaşların bilinçlendirilmesini sağladık. Bunun  yanında daha önceleri  odamızın bir  binası yoktu.

ODAMIZ DİĞER ODALARA GÖRE ÇOK İYİ DURUMDA   

Odamıza  bir dairesi satın aldık.  Veteriner arkadaşlarımız modern bir yere  sahip   oldu. Odamız kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşu olduğundan siyah plakalı sıfır kilometre bir araba aldık.  Bu hizmetlerimizin dışında parasal gücümüz arttı,  haklarımızı savunmak için avukatımız mevcut, muhasebecimiz bulunmakta, çalışan elemanımız var.  Bilindiği gibi sürekli mesleğimizle ilgili kanunlar değişiyor.

Daha ziyade değişen bu yasaları arkadaşlarımıza duyurmak amacındayız o yönde bir takım çalışmalar yapmak esas amacımız olacaktır.

Yapılan bu hizmetlerin dışında odanın mülkü olarak çok fazla yapılacak bir şeyimiz kalmadı.

Şu anda meslektaşlarımızın sayısı dikkate alındığında bizim yerimiz yeterli.

Türkiye’de ki Veteriner odaları arasında gayet iyi durumda olduğumuzu düşünüyorum.

MESLEKTAŞLARIMIZIN HAKLARININ KORUNMASI  EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZ 

Odamız hem kamuoyu açısından hem meslektaşların korunması ve haklarının alınması konusunda üstün gayret gösteriyor. Bu durumumuzu devam ettirdiğimiz takdirde öyle inanıyorum ki  çok  daha iyi kazanımlar elde edeceğimizi düşünüyorum”.  Odamız bölgemizde hayvancılığın gelişmesi ,daha modern hale gelmesi konusunda gerekeni yapmaktadır”dedi.

 

 

 

 

 100 total views,  2 views today

Next Post

Herkese örnek olmalı

            Ülkemizde barış ve kardeşliğin tesisi devamlı hale gelmesi günümüzde her şeyden elzem hale geldi. Daha önceleri siyasilerin söylemlerinden kaynaklanan  yanlış politikası ile  kutuplaşan adeta birbirine hasım hale  gelen halk   birlik ve beraberlik özlemi içindeydi. Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülkemizde bu barış talebi daha da arttı.  Zira barış […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp