Trakya’da Kar Yağışı Başladı

admin

Balkanlar’dan gelen soğuk havanın etkisi altına giren Trakya’da kar yağışı başladı.

Bulgaristan sınırındaki Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda tipi şeklindeki kar yağışı etkili oluyor. Yük taşımacılığı yapan tırların kullandığı uluslararası karayolunda yağış nedeniyle aksaklık yaşanmazken, karayolları ekipleri ulaşımın aksamaması için hazır bekletiliyor.

Edirne Belediyesi ekipleri de yağışın kent merkezine ulaşması ihtimaline karşı hazır tutuluyor.

Türkiye‘ye giriş yapan sürücüler, Bulgaristan‘da yoğun kar yağışı olduğunu ifade ederek, yolculuklarının zaman zaman aksadığını, karla mücadelenin Bulgaristan‘da zayıf olduğunu, yoğun kar yağışı altında yolculuklarını zorlukla sürdürdüklerini belirtti.

Edirne Meteoroloji Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı yarından itibaren kent merkezinde de etkili olacak, sıcaklıklar gece sıfırın altına düşecek.

-Kırklareli-

Bulgaristan‘a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı’nda ise kar kalınlığı 4 santimetreye ulaştı.Demirköy ve Kofçaz ilçelerinde de kar yağışı etkili oluyor.

Karayolları 15. Şube Şefliği ekipleri, Dereköy Sınır Kapısı’na giden yolun kapanmaması için kar küreme çalışmalarını sürdürüyor. Kar yağışının devam ettiği bölgelerde kapalı yol bulunmuyor.

Kırklareli Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bugün ve yarın kentte kar yağışı bekleniyor.

Tekirdağ’da da kar yağışının yarın etkili olması öngörülüyor.

 268 total views,  2 views today

Next Post

Cinsel İçerikli Hap Ve Parfüm Ele Geçirildi

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı İpsala ve Dereköy gümrük sahalarında ayrı ayrı yapılan kontrollerde cinsel içerikli ilaç ve parfüm ele geçirildi. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan yılbaşı öncesi kontrollerini sıklaştırdı. İpsala Gümrük Sahası’nda yapılan kontrollerde piyasa değeri 9 bin 440 TL değerinde 1120 adet cinsel […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp