Trakya’da Yılın İlk Arpası 1 Lira 90 Kuruştan Satıldı

admin

Trakya’da yılın ilk arpa satışı, Edirne’nin Keşan ilçesinde Keşan Ticaret Borsası’nda gerçekleştirildi. Yılın ilk arpası yapılan ihale sonucunda 1 Lira 90 Kuruş’tan satıldı.

Keşan’a bağlı Yenimuhacir beldesinde çiftçilik yapan Aytekin Çetinbaş’ın getirdiği bin 200 kilogram arpa, 80 kuruştan ihaleye çıkarıldı. Yapılan açık arttırma sonucunda yılın ilk arpası, 1 lira 90 Kuruş’tan Yenimuhacir beldesinde zahirecilik yapan Habil Ataman’a satıldı.

Satış sırasında konuşma yapan Keşan Ticaret Borsası Meclis Başkanı Necmi Kaymaz, “Dünyamızda bereketin ışığı ve müjdecisi olan ilk hasadı, bize bahşedilen bu güzel topraklarda yapmanın mutluluğu ile herkesi selamlıyorum. Bu güzel günde, borsamızda canlı salon satışı yapma gücüne ve sevincine kavuşmamızı sağlayan çiftçilerimizi de en derin duygularımla tebrik ediyorum. Bereketiniz ve bereketimiz bol olsun” dedi.

Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yörük de, ilk hasatta ürünü satılan çiftçilere her yıl olduğu gibi bu yıl da 50 litre mazot hediyelerinin olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Keşan Ticaret Borsası’na ilk arpa ürününü getiren Yenimuhacir beldesinde çiftçilik yapan Aytekin Çetinbaş’a, Keşan Ticaret Borsası Meclis Başkanı Kaymaz ve Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yörük tarafından 50 litrelik mazot çeki ve plaket hediye edildi.

Keşan Ticaret Borsası İhale Salonu’nda gerçekleştirilen yılın ilk arpa alımına, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Meclis Başkanı Necmi Kaymaz, Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yörük, Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen, Keşan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Müdürü Ali Gücüyeter, Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyeleri ve alıcı firma yetkilileri katıldı

AW000421

.

 155 total views,  2 views today

Next Post

Özel Trakya Hastanesi ‘Gebe Eğitim Okulu’ Açtı

Özel Trakya Hastanesi, gebelik planlayan ve bebek sahibi olan kadınların bilgilendirilmesi amacıyla ‘Gebe Eğitim Kursları’ başlatıldı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ünal Eren ve Gebe Eğitmeni Ebe Bahar İska yönetiminde verilen kurs, ilk mezunlarını verdi. ÖZel Trakya Hastanesi Kadın HAstalıkları ve Doğum Bölümünde, Uzman Doktor ve Ebe eşliğinde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp