Trakyakent Meclisi toplandı

admin

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan yeniden birlik encümen üyeliğine seçilirken, Keşan Belediyesi Birlik Delegesi Bayram Şeker Plan ve Bütçe Komisyonu’na , Şeref Uvacıklı da Divan Katip Üyeliğine seçildi.

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği Meclisi, Nisan ayı olağan toplantısını gerçekleştirmek üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başkanlığında toplandı.

TRAKYA KENT TOPLANTISI YAPILDI (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

Trakyakent Birlik Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, toplantının açılışında yaptığı konuşmada; “İlk yılımıza nazaran ikinci yılımız çok daha hareketli geçti. Trakyakent geride kalan iki yılda Belediyelerimiz adına çok önemli işlere imza attı. Şimdi hedefimiz Trakyakent’in asıl amacı olan uluslararası çalışmalara yoğunluk vermek. Bulgaristan ve Yunanistan ile olan diyaloglarımızı daha fazla arttırmalıyız. Dış İşleri Bakanlığının belirlemiş olduğu kriterleri de göz önünde bulundurarak, sizlerin de katkılarınızla ortak çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Burada bugün bizlerle olan ve çalışmalarımıza destek veren tüm birlik üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

TRAKYA KENT TOPLANTISI YAPILDI (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

ENCÜMEN ÜYELERİ DEĞİŞTİ

Toplantıda, gizli oylama sistemi ile Encümen Üyeleri seçimi ve açık oylama sistemi ile de Plan Bütçe Komisyonu ve Kültür Komisyonu üyeleri seçimi yapıldı. Buna göre Birlik yönetim kurulunu, Birlik Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Vize Belediye Başkanı Sedat Balkı, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin ve Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker oluşturdu.

TRAKYA KENT TOPLANTISI YAPILDI (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Birlik Plan-Bütçe Komisyonunun yeni üyeleri Vize Belediyesi Meclis Üyesi Serhan Top, Malkara Belediyesi Meclis Üyesi Hikmet Altuğ, Keşan Belediyesi Meclis Üyesi Bayram Şeker, Kaynarca Belediyesi Meclis Üyesi Celalettin Göçmen ve Kavaklı Belediyesi Meclis Üyesi Bekir Övdür olurken, Kültür Komisyonu üyeliklerine Havsa Belediyesi Meclis Üyesi Bekir Uzun, Muratlı Belediyesi Meclis Üyesi Aysel Altaç, Saray Belediyesi Meclis Üyesi Nazmi Duygu, Kavaklı Belediyesi Meclis Üyesi Nejdet Pulat ve Kapaklı Belediyesi Meclis Üyesi Nalan Çolak seçildiler.

TRAKYA KENT TOPLANTISI YAPILDI (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

KOFÇAZ BELEDİYESİ TRAKYAKENT’E ÜYE OLDU

Toplantının gündem maddelerinden olan Kofçaz Belediyesi’nin Birlik üyeliği talebi oy birliğiyle kabul edilirken, Marmara Adalar Belediyesi’nin birliklere olan üyeliklerini durdurma kararı alması sonucu üyelikten ayrılması talebi yine oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantıda diğer konularda görüşülerek karara bağlanırken, 2015 yılı mali yılı kesin hesabı ve 2015 yılında gerçekleştirilen çalışmalar düzenlenen faaliyet raporuyla birlikte mecliste değerlendirildi.

 

 

 

 78 total views,  2 views today

Next Post

GÜRKAN, “selimiye çevre düzenlemesini siyasiler sahiplenemez”

         Eski Vali Konağında düzenlediği basın toplantısında iki gün önce Sinan Tekin’in açıklamasını gündeme getiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’de Selimiye Camisinin kentin baş tacı olduğunu Edirne’nin yılda üç milyon turist arlığını kaydeden Gürkan, “ Bu turistlerin Edirne’ye gelmesinde en önemli faktör Selimiye Camisidir. Selimiye Camisi bir vakıf eseri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp