Trakya’nın En büyük belediye yatırımını Keşan’da Kılıçdaroğlu açtı.

admin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Trakya’da belediye eli ile yapılan en büyük belediye yatırımı olan ve Keşan Belediyesi tarafından Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan önderliğinde yapılan Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nin açılışını gerçekleştirdi.

3 Kasım 2017 Cuma günü gerçekleştirilen törene; Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Edirne Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı ve İstanbul Bölge Sorumlusu Ferit Yüksel, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Salim Şevik ve Cengizhan Aktan, Feyzi Engin, bölge milletvekilleri, bölge belediye başkanları, bölge il ve ilçe başkanları, il genel meclisi üyeleri, belediye meclisi üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Kılıçdaroğlu, Keşan girişinde protokol tarafından karşılandıktan sonra saat 10.45 sıralarında Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ne geldi. Kılıçdaroğlu, burada Keşan Belediye Başkanı Özcan ve CHP İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli başta olmak üzere başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri tarafından karşılandı.

Kılıçdaroğlu daha sonra Başkanlık Makamı’na geçti. Kemal Kılıçdaroğlu burada Başkan Özcan’dan, kompleks, belediye ve Keşan’la ilgili bilgiler aldı. Kılıçdaroğlu’na makam odasında cam üzerine basılmış Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portresi hediye edildi.

Kılıçdaroğlu, Meydan’daki program öncesinde Keşan Belediye Meclis Salonu’nu da gezerek Başkan Özcan’dan bilgi aldı.

Kılıçdaroğlu, daha sonra Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi Meydanı’na inerek halkla buluştu. Kılıçdaroğlu meydanda büyük bir sevgi gösterisiyle karşılandı.

Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nin açılış töreni; Keşan Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Programda daha sonra Keşan Belediyesi’nin 2004-2017 yılları arasında yaptığı proje ve hizmetleri konu alan tanıtım filmi katılımcılara izlettirildi.

ÖZCAN: Kompleksimizin bölgemize ve

Keşan’a hayırlı olmasını diliyorum

Program Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın konuşmasıyla sürdü. Özcan, açılışa katılanlara “Hoş geldiniz” dedikten sonra şunları aktardı: “Bu mutlu günümüzde Sayın Genel Başkanımızı ve diğer davetlileri aramızda görmekten onur ve şeref duymaktayım. İzlediğiniz görüntülerde, çalışmalarımızın en önemlileri olan 13 senenin ürünlerini paylaştık. Hepsi emek dolu. Emek olmadan bugünlere gelemiyorsunuz. Bir kenti sıfırdan ele aldık. Tamamıyla altyapısı yoktu. En son doğal gaz çalışmalarımız bitmek üzere. Doğal gaz çalışmaları %85 oranında. Hava kirliliğinden kurtulacağız. Bu tesisle gurur duyuyorum. Noksanlarımız var. Üstünü kapatma işimiz var. Bunları da yapacağız. Bazen kervan yolda düzülür. Projeye çok önem verdik. Çok amaçlı kullanılsın istedik. Mezbelelik bir yerdi. Bu projenin hayata geçirilmesindeemeği olan başta belediye ekiplerime, geçmiş dönem belediye meclisi üyesi arkadaşlarıma, İller Bankası’nın yetkililerine ve Tekirdağ Milletvekilimiz Faik Öztrak’a çok çok teşekkür ediyorum. Heyecanımnedeniyle fazla konuşamıyorum. Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksimizin bölgemize ve Keşan’a hayırlı olmasını diliyorum.Yaptıklarımız ve iddiamız ortada. Sayın Genel Başkanım Keşan’ımıza hoş geldiniz. ”

KILIÇDAROĞLU: BAŞKANIMIZI YÜREKTEN KUTLUYORUM

Daha sonra kürsüye CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu geldi.

Keşan’da olmaktan dolayı gurur duyduğunu belirterek konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: “Belediye başkanımız konuşurken biraz heyecanlıyım dedi. Heyecan her zaman güzeldir. Hiçbirimiz heyecanımızı kaybetmemeliyiz. Heyecan olmazsa halka hizmet edemezsiniz. Heyecan olmazsa, sevgiyi, dostluğu, kardeşliği özümseyemezsiniz. Bu açıdan belediye başkanımızın heyecanı Keşan heyecanıdır, dostluk heyecanıdır, görev heyecanıdır. Kendisini yürekten kutluyorum. Belediye başkanımızın neler ürettiğini ve yaptığını hep beraber izledik. Keşan, İstanbul gibi İzmir gibi Edirne gibi büyük bir kent değil. İmkanları da sınırlı. Her belediye başkanına söylediğim gibi Keşan Belediye Başkanıma da söyledim. Seçileceksiniz, güzel… Halk oy verdi, geldiniz belediye başkanlığı koltuğuna oturdunuz. İki şeyi ihmal etmeyeceksiniz birincisi her kuruşun hesabını millete vereceksiniz. İkincisi oy versin-vermesin hiçbir ayrım yapmadan hizmet edeceksiniz. Bu bizim şiarımızdır. Bu bizim sosyal demokrat anlayışımızdır. Bu bizim insana yaklaşımımızdır. İnsanı seviyoruz. Bütün Keşan’ı kucaklayacağız. Belediye başkanımızın felsefesi budur. Bu felsefe tüm belediye başkanımız için geçerlidir.”

“Belediye başkanının görevi verdiği hizmetle

 ilçesinde, ilinde huzuru sağlamaktır”

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hatırlar mısınız seçimlerde asgari ücret net bin 500 TL olmalı demiştik. Bize itiraz etmişlerdi, <Nasıl yapacaksınız, parayı nerden bulacaksınız?> diye sormuşlardı. Bugün tüm belediyelerimizde çalışanların asgari ücreti en az net 1500 TL’dir. Türkiye genelinde o yetkiyi alamadık ama yerel yönetimlerde gücümüzün olduğu yerlerde asgari ücreti net 1500 lira yaptık. Demek ki hesabı iyi yaparsanız verdiğiniz sözü tutabilirsiniz. Biz verdiğimiz sözü belediyelerde tutuyoruz ama devasa Türkiye Cumhuriyeti’ni yöneten hükümet 1500 TL sözünü veremedi, verseydi de yerine getiremezdi. Biz sözümüzün arkasındayız. Adam gibi verdiğimiz sözü tutar ve gereğini yaparız. Belediyeler kente hizmet verirler. Belediye başkanının görevi verdiği hizmetle ilçesinde, ilinde huzuru sağlamaktır. İnsanlar caddelerinde, sokaklarında rahat gezmeli. Meydanı güzel olmalı.”

                BURASI İSTANBUL’DA OLSAYDI 35-40 KATLI BİNALAR YAPILIRDI

Bölgedeki taş ocakları nedeniyle yaşanan şikayetleride iyi bildiğini ve bölge milletvekilleriyle yakından takip ettiğini dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Çevreyi katledersiniz insan huzursuz olur. İnsanın doğasında yeşili ve doğayı görmek vardır. Belediye başkanlarımız bu tür alanlara önem verirler. Keşan’da esnafın iş yaptığı, vatandaşın alışveriş yaptığı bir alan oluşturuldu. Eğer daha önce mezbelelik olan bu yer İstanbul’da olsaydı bu merkezin yerine 35-40 katlı binalar olurdu. Vatandaş da daracık sokaklarda gezerdi. Keşan bunu böyle yapmadı. Bu meydanda bayramlar yapılacak, pazarlar kurulacak, halaylar çekilecek. Bu meydanda toplu sünnet ve evlenme düğünleri yapılacak. Meydanlar, kentin enerjisini boşalttığı yerlerdir. Dünyanın bütün saygın kentlerinde meydanlar vardır. Keşanda böyle bir meydana kavuştuğu için belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.”

“siyaset cebi doldurmak değildir,

siyaset halka adanmışlıktır”

Kılıçdaroğlu, sözlerinin devamında, belediye başkanlarının görevden alınması konusunu ele aldı ve şunları kaydetti: “Belediyeleri ben seçmem, siz seçersiniz. Oyu siz verirsiniz, Belediye başkanının arkasında durduğunuz sürece saygı duyar, destekleriz. Ankara’dakiler belediye başkanlarını istifa ettirdiler.  CHP olarak bizden de belediye başkanlarının istifalarını bekliyorlarmış. Biz neden istifa ettireceğiz!Hangi gerekçe ile istifa ettireceğiz?İstifa ettirmezlerse bakanlığı harekete geçireceklermiş. Geçirmezsen adam değilsin! Bizim belediyelerimizde 7/24 müfettiş var. Çok şükür boğazımızdan aşağı kul hakkı inmedi. Dolar merakımız da yok. Yukarıda başkanımız bize çok güzel bir hediye verdi. Ayakkabı kutusu değil. Çok güzel bir Atatürk portresi. O portreyi de CHP Genel Merkezi’ne götürüp çok güzel bir yere asacağız. İşin özeti; çok zor şartlarda görev yapıyor başkanlarımız. Hükümetin baskısı var. Halka hizmet etmekten bizi hiç kimse döndüremez. Bizim ruhumuz halka hizmetle doludur. Çünkü siyaset cebi doldurmak değildir. Siyaset halka adanmışlıktır. Onlar, fakirden alıp yandaşa aktarıyorlar. Allah’ın izniyle ve sizlerin desteğiyle iktidar olduğumuzda yandaştan alıp halka vereceğiz. Hiç kimseyi aç bırakmayacağız. Herkese teşekkürler.”

Konuşmaların ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve diğer protokol üyeleri Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nin açılış kurdelesini kesti.

Törenin sona ermesinden sonra Kılıçdaroğlu, Edirne genelinde diğer programlara katılmak üzere Keşan’dan ayrıldı.

Açılışta; Keşan Belediyesi tarafından kompleks girişinde lokma ikramında da bulunuldu.

 178 total views,  2 views today

Next Post

Kılıçdaroğlu Uzunköprü’de Atatürk Kültür Merkezini açtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Edirne’de CHP’li Belediye Başkanlarının yaptığı yatırımların açılışını yaptı. İlk olarak Keşan’da açılış törenine katılan Kılıçdaroğlu ardından Uzunköprü’ye hareket etti. Uzunköprü’de başarılı hizmetlere imza atan Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen’in ilçeye kazandırmış olduğu Atatürk Kültür Merkezi ve temel atma törenine katıldı.  Kılıçdaroğlu’nu çiçeklerle karşılayan Uzunköprülüler’in Genel […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp