Trakyavrupa Gençlik Gurubu Süloğlu Belediyesini Ziyaret Etti

admin

Trakyavrupa Gençlik Gurubu Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atiği ziyaret etti.Gurup üyeleri projeleri hakkında belediye Başkanına bilgi verdi,belediye Başkanına AB konusunda sorular yöneltti.

DSC_0311

Trakyavrupa Gençlik Grubu ve Bulgaristan ortaklığında olan İnstitute For Creative Civil Strategies organizasyonunda katılım gösteren 7 katılımcı ile toplamda 14 genç , Edirne halkının , Türkiye’nin AB’ye girme süreci hakkında yaklaşımlarını yerel halkın ve gençlerin Avrupa’ya ve Avrupa Vatandaşlığı hakkındaki düşüncelerini belgesel hale dönüştürdü.

DSC_0319

DSC_0316


DSC_0311

Avrupa Yakından Bakanlar isimli proje AB Komisyonu ve Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Gençlik programları kapsamında Edirne Merkez,ilçe ve köylerinde gerçekleştirilen alt eylem 1,2 ulus ötesi projesidir.

DSC_0317

 

Atölye çalışmaları ve röportajların da yer aldığı projede, Gençlik Gurubu üyeleri Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atiği ziyaret etti. Belediye Başkanı Atik’ten Türkiye’nin ve Süloğlu ilçesinde ki yerel halkın AB üyelik süreci hakkındaki görüşleri hakkında görüşleri alındı.

Ziyaret sırasında Projenin yasal temsilcisi Nermin Taşoğulları, Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atiğe Belediye Başkanı Atiğe bireysel olarak ve ilçe olarak Avrupa Birliğine üyeliği hakkındaki görüşlerini ve Türkiye’nin Avrupa’ya katacağı değerlerin neler olduğu sorusunu yöneltti.

Bulgaristan grup lideri olan Nora Golehska ise Süloğlu Belediye Belediye Başkanına Süloğlu Belediyesi olarak halkın AB ile ilgili farkındalıklarını arttırmak ve bu sürece katkı sağlamak amacıyla ne tür çalışmalar gerçekleştirdiği sorusunu yöneltti.

Süloğlu Belediye Başkanı, toplantıda yaptığı açıklamada, Süloğlu Belediyesi olarak bir çok kültürel çalışmalar ve festivaller gerçekleştirdiklerini, hem kendi ilçelerini hem de Edirne’yi bu festivallerle tanıtarak Avrupa ülkelerinden gelen katılımlarla kültürel etkileşimi ve yereldeki halkın Avrupa hakkındaki pozitif farkındalıklarını arttırdıklarını belirtti .

 

 

 

 151 total views,  2 views today

Next Post

Tanrıkulu Belediye Etkinliklerini Gündeme Taşıdı

Edirne Belediyesinin çalışmalarının yer aldığı gündem programı Radyo Su’da canlı olarak yayınlandı. Haber Müdürü Fikri Yalın’ın yönettiği programa katılan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu Belediye’nin sosyal, kültürel ve diğer etkinlikleri konusunda açıklamalarda bulundu. Edirne’de şehir içi ulaşım konusunun büyük oranda çözümlendiğini belirten Tanrıkulu son olarak ulaşıma katılan 50 modern […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp