TREPAŞ; “Edirne Belediye Başkanlığı Su borcu için yapılandırma Taksitlerini ödemedi”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

TREPAŞ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Edirne Belediye Başkanlığının imzalanan protokol gereği ödemesi gereken taksit ücretini ödemediği belirtildi.

trepaş

Açıklamada, Edirne Belediyesi’ne uygulanan elektrik kesintilerinin “siyasi” olduğu haberlerinin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Edirne Belediye Başkanlığı’nın, 04 Kasım Kasım 2013 tarihi itibariyle, Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’ne (TEDAŞ) 1 milyon 952 bin 732 lira, TREPAŞ’a da 1 milyon 3 bin 801 lira olmak üzere toplam 2 milyon 956 bin 533 lira borcunun bulunduğu belirtilen açıklamada, şöyle deniliyor.

“Şirketimiz, özelleştirildiği günden bugüne kadar Edirne Belediyesi’ne gereken tüm kolaylığı ve hoşgörüyü göstermiştir. Bu bağlamda, 05 Şubat 2013 tarihinde Edirne Belediyesi ile TREPAŞ arasında belediyenin borçlarını yapılandırma amaçlı bir protokol imzalanmıştır. Edirne Belediye Başkanlığı, imzalanan protokole istinaden ödemeyi taahhüt ettiği hiçbir taksit tutarını ödememiştir. Bu protokole uyulmadığı halde şirketimiz, 8 ay boyunca Edirne Belediye Başkanlığı’na aynı hoşgörü ve kolaylığı sağlayarak, enerji kesintisine gitmeden borçlarını yapılandırması konusunda girişimlerde bulunmuştur. Ancak tüm girişimler sonuçsuz kalmış ve Edirne Belediyesi şirketimiz ile herhangi bir borç yapılandırma protokolü imzalamamıştır.”

Elektrik kesintileri konusunda Edirne Belediyesi’nin uyarıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu doğrultuda, şirketimiz tarafından Edirne Belediye Başkanlığı’na 11 Ekim 2013 tarihinde resmi yazı ile ihbarname gönderilmiş olup, borçların yapılandırılmadığı takdirde 21 Ekim 2013 tarihinde saat 12.00’de enerji kesintisi yapılacağı bilgisi verilmiştir. Enerji kesintisi yapılacağı bilgisinin resmi yazı ile 10 gün öncesinden Edirne Belediye Başkanlığı’na bildirildiği ve borçların yapılandırılması için defalarca belediyeye çağrı yapılmasına rağmen olumlu bir cevap alınamamıştır. Buna rağmen, 21 Ekim 2013 tarihinden 04 Kasım 2013 tarihine kadar geçen 14 günlük sürede enerji kesintisi yapılmamış,

Edirne Belediye Başkanlığı’na borçların yapılandırılması için girişimlerde bulunulmaya devam edilmiştir. Ancak, tarafımızdan yapılan girişimler sonuçsuz kalmıştır.Tüm bu gelişmeler üzerine, 04 Kasım 2013 tarihinde saat 13’de yasal mevzuatlar gereği üzülerek enerji kesintisi yapılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 143 total views,  5 views today

Next Post

Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Belediye Meclisinin aylık toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin başkanlığında yapılan toplantıda gündemde 10 madde ile gündem dışı 5 madde görüşüldü. Gündem öncesi konuşan Belediye Başkanı Sedefçi bazı meclis üyelerinin toplantıya katılmayı gelenek haline getirdiğinden yakındı. Minibüslerin 3. Hat […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp