5 Aralık Kadın Hakları Günü nedeniyle Edirnespor Yönetimi, dün gerçekleşecek Çelgelköyspor maçına kadın taraftarları davet etmişti. Yönetimin çağrısına kulak vererek tribünleri dolduran kadınlar, ortaya güzel görüntülerin çıkmasına neden oldu. Maça Edirne Belediye Başkanı sıfatıyla katılan Filiz Gencan Akın, “Edirne’de bundan sonra maçlarda daha fazla kadın göreceksiniz. Biz de buna öncülük edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı EDİRNE-SPOR-TRİBÜNDE-KADIN-EGEMENLİĞİ-FİLİZ-GENCAN-4-1024x768.jpeg

Edirnespor Yönetimi, Edirnespor-Çengelköyspor maçı öncesi, ‘5 Aralık Dünya Kadın Hakları günü nedeniyle 8 Aralık Pazar günü oynayacağımız Çengelköyspor maçı tüm kadın taraftarlarımıza ücretsizdir. Edirne’de yaşayan tüm kadınları takımımıza destek olmak adına maça bekliyoruz’ çağrısı yapmıştı. Çağrıya kulak veren kadınlar da tribünleri doldurarak dün oynanan maçta güzel görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Edirne Belediye Başkan Vekili Filiz Gencan Akın, Edirnespor Başkanı Savaş Üner’in Eşi Fulya Üner, Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt’un kızı Hilal Kurt, Edirne Belediye Meclisinin Kadın Üyeleri, Kadın STK temsilcileri maça gelerek Edirnespor’a destek verdi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı EDİRNE-SPOR-TRİBÜNDE-KADIN-EGEMENLİĞİ-FİLİZ-GENCAN-5-1024x768.jpeg

AKIN: “BUNDAN SONRA DAHA FAZLA KADIN TRİBÜNLERDE OLACAK”

Maça Edirne Belediye Başkanı sıfatıyla katılan Filiz Gencan Akın, “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin 85’inci yıldönümü olması nedeniyle bugün Edirnespor Yönetimi bizleri davet etti. Biz de hem Belediye Başkan Vekili olarak hem de Edirne Belediyesi kadın meclis üyeleri olarak bugün takımımızı desteklemeye geldik. Bu bir başlangıç. İnşallah bundan sonra da hep beraber takımımıza destek vereceğiz. Edirne’de bundan sonra maçlarda daha fazla kadın göreceksiniz. Biz de buna öncülük edeceğiz. Edirnespor Yönetimine nazik davetleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

ÜNER: “ÇOK MUTLU OLDUK”

Edirnespor Başkanı Savaş Üner’in Eşi Fulya Üner ise, “Edirnespor yönetiminin 5 Aralık Kadın Hakları Günü nedeniyle yapmış olduğu uygulama bizleri çok mutlu etti. Takımımıza destek vermek adına bugün tribündeki yerimizi aldık. Kadınlar tribünlerde daha fazla olmalı. Edirne’de de bundan sonraki süreçte bunu göreceğimizi umut ediyorum.” ifadelerini kullandı.