TÜ Bahar Şenlikleri Törenle Başladı

admin

Trakya Üniversitesi (TÜ) 20’inci Kültür, Sanat ve 30’uncu Spor Şenlikleri Edirne Atatürk anıtında yapılan törenle başladı. Törende saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pişkin Atatürk Anıtına çelenk sunumu yaptı. Çelenk sunumunun ardından öğretim üyeleri ve öğrencilerden oluşan kortej, Atatürk anıtından belediye önüne bando eşliğinde yürüyüş yaptı. Belediyenin önünde folklor gösterisi yapılarak, etkinliklere, TÜ Balkan Kongre Merkezi’nde devam edildi.

TÜ Balkan Kongre Merkezinde yapılan açılış töreninde açılış konuşması yapan Rektör Prof.Dr. Yener Yörük kültür, sanat ve spor şenlikleri konusunda zengin bir program olması için gayret ettiklerini söyledi. Bahar şenlikleri için yer seçimi konusunda değişiklik yapmak istediklerini belirten Prof.Dr. Yörük, Balkan Yerleşkesi’nin girişinde olan yeşillik alanda gerekli hazırlıkların tamamlandığını dile getirdi. Prof.Dr. Yörük, “öğrencilerimiz yoğun stres altında derslerine çalışıyorlar, yoruluyorlar bunun artık bir şenliklerde soluklanıp, sınavlardaki streslerini bir parça, streslerinizi atabileceğinizi umuyorum. Üniversite yönetimi olarak başından beri, bu eğitim öğretim yılında neler yapabiliriz diyerek, önce yemeklerimizin üzerinde titizlikle durduk. İnşallah yemekleri beğeniyorsunuzdur, ben bu yemekleri beğeniyorum, daha önceki yıllarda mideme dokunuyordu. Şimdi ise bu problemleri yaşamıyorum. Sizin görüş ve önerilerinizi çok önemsiyoruz. Bunun dışında merkez kütüphanemizde 7 gün 24 saat açık kalmasını gayret ettik, bunu başardık ve sürdüreceğiz. Beni en memnun eden şey gece geçerken geç saatlerde kütüphanedeki en azından iki katın sürekli olarak aydınlık olması, bu beni çok sevindiriyor. Bu sene doğalgaza geçişle birlikte, ısınma konusunda dershanelerin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Önümüzde sene yeni binalarımızda ve eski binaların restorasyonuyla, daha modern dershanelere kavuşacaksınız. Enez’de bulunan sosyal tesisleri hem personelimize hem öğrencilerimize yaz tatili sunmak için çalışmalarımız var. Bunun dışında başat menza olmak üzere, eski görünümlü binalarımızı dıştan boyacağız. 50’den fazla öğrenci topluluğumuz var bu öğrenci toplulukların gün geçtikçe de katılımlar artıyor, bu da bizi çok sevindiriyor. Biz bu anlamda yapılan harcamaları önemsemiyoruz, seviniyoruz, kantinlerimizin bir çoğunu kendimiz işletmeye başladık. Üniversite hastanemizin altındaki yerlerde lokantalar açtık, market açtık. Burada da fiyatların uygun olduğunu düşünüyoruz. Özellikle çay ve suyun 50 kuruşun üstünde satılmasını istemiyoruz, bu konuda saptamalarınız varsa hemen ona yönelelim. Amaç daha kaliteli, daha güzelini, daha uygun fiyatla öğrencilerimize ve personelimize sunmaya gayret ediyoruz. Baharın uyanışıyla, aydınlanışıyla, yeşerişiyle, şenliklerin sizlere mutluluk getirmesini dilerim.

SOFYA BÜYÜKELÇİSİ SAPTOMO PROGRAMA KATILDI

Endonezya’nın Sofya Büyükelçisi Bunyan Saptomo bizlerle birlikte, bu birliktelik üniversitemizin Balkan Üniversitesi olduğunu gösteriyor. Kendisi Sofya’dan geldi, ama onun ülkesi Endonezya, aynı zamanda enternasyonal bir dünya üniversitesi olduğunu gösteriyor. Bu bizim için de ayrı bir sevinç kaynağıdır. Kendisini 4 Haziran’daki mezuniyet törenine de buradan davet ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Üniversite Sporları Federasyonu tarafından İzmir’de düzenlenecek, Üniversitelerarası Halk Oyunları Yarışmasında TÜ Üniversitesini temsil edecek olan ‘Balkan Gençlik Ateşinin’ gösterileriyle devam etti. Etkinlikler hafta boyunca sürecek.AW000715

 185 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Emniyetinin Acı Günü

Edirne Emniyet Müdürlüğü’nde 1994 yılından bu yana göre yapan polis memuru Naim Başar, tedavi gördüğü hastanede 48 yaşında hayatını kaybetti. Tedavi gördüğü Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde sabaha karşı hayatını kaybeden polis memuru Naim Başar için İl Emniyet Müdürlüğü’nde bir cenaze töreni düzenlendi. İl Emniyet Müdürü Cemil Ceylan ve İl […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp