TÜBİSAD Birincilik Ödülü Uzunköprü Belediyesi’nin

admin

Uzunköprü Belediyesi, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yetkilendirilmiş Kuruluş olan TÜBİSAD’ın Türkiye genelinde Belediyelere yönelik düzenlediği “Belediyeler Arası AEEE Toplama Yarışması”nda 0 – 50.000 arası nüfusa sahip belediyeler kategorisinde birinci olarak organik atıkların değerlendirilmesinde kullanılan ve birincilik ödülü olan kompost cihazını almaya hak kazandı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Sıfır atık yönetmeliği kapsamında, kaynağında ayrı toplama faaliyetlerinin sürdürülmesiyle 1 yılda toplam 4080 kg elektronik atık toplanmıştır. Elde ettiğimiz başarı ve Uzunköprü’ye kazandırdığımız ödülde katkısı bulunan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.” denildi.

 1,998 total views,  2 views today

Next Post

‘BüyükanneninSandığı – Burgaz ve Edirne’nin Gelenek Topraklarında Yolculuk”

Avrupa Birliği Başkanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg- IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının ikinci teklif çağrısı kapsamında yürütülmekte olan CB005.2.23.064 sayılı ‘ Grandma’s Chest – Journey In The Land Of Customs Of Bourgas And Edirne ‘ ” BüyükanneninSandığı – Burgaz ve Edirne’nin Gelenek Topraklarında Yolculuk ” isimli […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp