TUBİTAK destekli “Bilim Şenliği 2016”

admin

 

TUBİTAK destekli “Bilim Şenliği 2016” (3)

 

 

 

 

 

 

TÜBİTAK’ın destekleriyle Trakya Üniversitesi, Teknoloji Transfer Ofisi ve TÜBİTAK Ardeb Ofisinin düzenlediği “Bilim Şenliği 2016” 11 Mayıs 2016 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Aydoğdu ile dekanlar, müdürler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

TUBİTAK destekli “Bilim Şenliği 2016” (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etkinlik öncesinde Sağlık Bakan Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen’in telgraf gönderdiği bilgisi paylaşıldı.

Açılışta konuşan Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Mustafa İnan, Tübitak 1000 projesi kapsamında düzenlenen ve Üniversitemiz için bir ilk olan bu etkinlikte Üniversitemizin 34 yıllık bilimsel birikimini bir araya getirdiklerini ifade etti. Prof. Dr. İnan ayrıca Üniversitemiz tarafından yapılmış olan tüm TÜBİTAK projelerinin yer aldığı “Trakya Üniversitesi TÜBİTAK Projeleri Kataloğu 2016″yı hazırladıklarını belirtti.

TUBİTAK destekli “Bilim Şenliği 2016” (6)

 

 

 

 

 

 

 

 

Rektör Prof. Dr. Yener Yörük bu etkinlikten dolayı mutluluğunu dile getirdiği konuşmasında TÜBİTAK 1000 projesi çok iyi işler yapıldığını belirtti. Rektör “34 yıllık bilimsel çeyizimizi sergiliyoruz. Her geçen yıl artış gösteren rol model projelerimiz, multidisipliner çalışmalarımız ve bugün itibariyle 15 adet patentimiz var. Öğrencilerimizin, hocalarımızın destekleriyle yaptığı Elektrak ve güneş enerjisi ile çalışan aracımız var.

TUBİTAK destekli “Bilim Şenliği 2016” (4)

 

 

 

 

 

 

 

Üniversiteyi üniversite yapan beyin gücüdür ve burada da beyin terimiz var. Rekabetin yoğun olduğu günümüz Dünya’sında katma değeri fazla olan ürünlere yönelmeliyiz. Ülkemizin zenginliği ve refahı için üniversitelere büyük görev düşüyor. Üniversite olarak bu görevin farkında olarak 34 yıllık birikimimizi sergiliyoruz. Sergilenen bu ürünler aynı zamanda geleceğimizin teminatı. Bu çalışmalar ve hocalarımızın emekleriyle Üniversitemiz daha iyi noktalara gelecek.” dedi.

 

TUBİTAK destekli “Bilim Şenliği 2016” (1)

 

 

 

 
TUBİTAK destekli “Bilim Şenliği 2016” (5)

 59 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Lisesi’ne yabancı dil laboratuarı

            Edirne Lisesi bilişim teknolojileri ve yabacı dil laboratuarı açıldı.  Edirne Lisesinde açılan laboratuar toplantısına Trakya Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Yener Yörük, Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Taştekin,Edirne Lisesi Müdürü Mehmet Kıyıcı, Edirne Lisesinden Yetişenler Derneği Genel Başkanı Atıl Erman, Edirne Lisesi Vakıf yöneticileri ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp