Tuğ General ARI, engellilere farkındalıklar diledi

admin
  1. Tugay Komutanı Tuğgeneral Arı: “Engelliler için farkındalıklar fark olsun”
  2. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı, EBED (Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği) üyelerini dernek lokalinde ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde EBED’in şehitlerimiz için okuttuğu Mevlit ve Yasin ile ilahiler okunması şeklinde ki iki ayrı davetine mazeretinden dolayı katılamadığını belirtirken “Engelli bireyler için 54. Mekanize Piyade Tugay’ı olarak bizler neler yapabiliriz? Hep beraber düşünelim. Farklı farkındalıklar yapalım ki; engelliler için yaptığımız farkındalıklar fark olsun” şeklinde konuştu.

?

 

 

            “Tugayda bulunan askerler bir süre sonra askerliklerini bitirip normal hayatlarına dönüyorlar. Bizler için önemli olan askerlerimizin sivil hayatlarında engelli bireylerinde olduğu bilinci ile kışladan ayrılmalarını sağlayabilmektir. Sizler için topladığımız pet şişe, kapak ve plastik atıklardan elde ettiğiniz gelirle aldığınız medikal cihazları ihtiyaç sahiplerine askerlerimiz verirlerse, çöp gözü ile baktığı atıkların hangi amaçla kullanıldığını daha iyi algılayacaklardır. Engelli bireylere yardımcı olmanın mutluluğunu bizzat yaşayacaklardır.” dedi.

            Konuşmasının devamında engelli bireyler olarak sorunlarınızı bir dosya halinde bana iletirseniz bizlerin Tugay Komutanlığı olarak üstesinden gelemeyeceği sorunları da değiş platformlarda çözüm odaklı yetkililere dile getirebileceğini söyledi.

?

 

 

            EBED Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Gültekin Arı’ya iadeyi ziyaretlerinden dolayı dernek adına teşekkür ettiğini, Edirne’de yaşayan engelli birey sayısını net olarak bilemediklerini, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü dahi sadece yardımcı oldukları engelli birey sayısına hâkim olduğunu söyledi. “Ekonomik durumu iyi olan, yardım almayan engelli birey sayısını, dolayısı ile de gereksinimlerini bilmiyoruz. Bu konuda çalışma yapıyoruz. Bizlerin esas hedef noktası, evinden çıkma imkânı olmayan engelli bireyleri tespit edip onları da sosyal hayata katabilmek. En kısa zamanda Edirne’de yaşayan engelli bireylerin genel ihtiyaçlarını analiz edip ayrıntılı raporu sizlere de vereceğiz. Size hak veriyorum. Birlikte farklı farkındalıklar yapalım. Çarşıda karanfil dağıtmak, sağlıklı insanları tekerlekli sandalyeye bindirmek, gözlerini kapatıp yürütmek etkinlik değil şov yapmaktan öte bir şey değildir. Engellilerin arkasında olmak laf ile olmuyor. Kanunlarda ufak tefek gözden kaçan eksiklikler olsa da, devletimiz sosyal devlet anlayışı ile engelli bireye sahip çıkıyor, ihtiyaçlarını karşılıyor. Engelli bireylerin temel ihtiyaçları ilgi, alaka. Onlara ulaşmak veya ulaşabirliklerini sağlamaya çalışmak” şeklinde konuştu.     

 115 total views,  2 views today

Next Post

ERGİT; en önemli sorunumuz trafik yoğunluğu

Edirne Merkez Abdurrahman Mahallesi Muhtarı Şaban Ergit mahallesinin eski bir yerleşim yeri olduğunu, mahalle halkı olarak ilk taleplerinin set boyundan devam edecek yolun bir an önce açılması olduğunu  bu yolun açılması ile   Bostan pazarı istikametinden gelen yolun araç trafiğinin azalacağını  belirterek; “ Belediyemiz bu yol güzergahındaki evleri istimlak ediyor. Yıkılan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp