TÜKETİCİ DERNEK BAŞKANI KOCABAŞ UYARDI!

admin

“GELECEK YILLARDA ÖĞRENCİLER İLİMİZİ TERCİH ETMEYECEKLERDİR”

Edirne Tüketici Dernek Başkanı Murat Kocabaş, Edirne’de son dönemde artan kira fiyatlarına dikkat çekti. Kocabaş, “Bu durum ileride ilimiz için kötü bir reklam olacak ve gelecek yıllarda öğrenciler ilimizi tercih etmeyeceklerdir. Son olarak şunu söylemek istiyorum, bu kazanç bir yıl gidebilir ancak hasarını onarmak yılları alır” diye konuştu.

“EMLAKÇILARDA KİRALARIN MAKUL DÜZEYE ÇEKİLMESİNDEN YANA”
Edirne Tüketici Dernek Başkanı Murat Kocabaş, “Bütün illerde olduğu gibi ilimizde de okulların açılmasıyla fahiş kiralar herkesin canını sıkmaktadır. Aslında kiralardan sadece öğrenciler değil ilimize ataması yapılan memurlar da şikayetçi. Emlakçılar kiraya verdikleri evlerden bir aylık kira bedeli almalarına rağmen kendi kazançlarından fedakarlık yaparak onların da bu yüksek kiralar karşısında yüreklerinin sızladığı ve kiraların makul düzeye çekilmesi gerektiğinden yanalar” diye konuştu.

“TELEFON VE SÖZLÜ ŞİKÂYETLERE ÇÖZÜM YETKİMİZ YOK”
Kocabaş, “Tüketici Derneğimize bu konuda gelen telefon ve sözlü şikayetlere çözüm bulma yetkimizin olmadığını sadece Tüketici Hakem Heyetinin 6502 Sayılı Kanun kapsamındaki şikayetleri değerlendirme yetkisinin bulunduğu hususunda bilgilendirme yapabiliyoruz” dedi.

“BU KAZANÇ BİR YIL GİDEBİLİR ANCAK HASARINI ONARMAK YILLARI ALIR”
Edirne Tüketici Dernek Başkanı Murat Kocabaş, “Ev sahipleri ile özel yurt sahiplerinin makul kiralarla öğrencilerimize ve ataması ilimize yeni yapılan memurlara yardımcı olması gerekirken bunu fırsata çevirmeleri tümüyle yanlıştır. Bu durum ileride ilimiz için kötü bir reklam olacak ve gelecek yıllarda öğrenciler ilimizi tercih etmeyeceklerdir. Son olarak şunu söylemek istiyorum, bu kazanç bir yıl gidebilir ancak hasarını onarmak yılları alır” diye konuştu.

 401 total views,  2 views today

Next Post

ADALET BAKANI ABDULHAMİT GÜL EDİRNE'YE GELİYOR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bir dizi ziyaret ve programa katılmak üzere 24 Eylül Cuma günü Edirne’ye geliyor. Bakan Gül’ün ilk olarak Edirne Margi Hotel’de, “Adli destek ve mağdur hizmetleri değerlendirme” toplantısına katılacağı duyuruldu. Programı kapsamında, Ak Parti Edirne İl Başkanlığında partilileri ile bir araya gelecek olan Gül’ün, sırasıyla Edirne Adliyesi, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp