TÜMKİAD Başkanı Kurum; “Biz hiçbir siyasi partinin ne ön bahçesi nede arka bahçesiyiz.”

admin

Tüm Kalkınma ve Girişimci İşadamları Derneği (TÜMKİAD)  Yönetim kurulu tarafından düzenlenen iftar yemeğinde TÜMKİAD Yöneticileri ve basın mensupları bir araya geldi. AK Parti 25. Dönem Edirne Milletvekili Şemsettin Emir’in işlemeciliğini yaptığı Saray Restoranda gerçekleşen iftar yemeğine  AK Parti 25. Dönem Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, Tüm Kalkınma ve Girişimci İşadamları Derneği (TÜMKİAD)   İl Başkanı Oğuz Kurum, Hukuk İşlerinden Sorumlu Fatih Coşkun, Başkan Vekili Ali Şeker, Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Aykaç ve basın mensupları katıldı.

İftar yemeği ardından selamlama konuşması yapan Tüm Kalkınma ve Girişimci İşadamları Derneği (TÜMKİAD)  İl Başkanı Oğuz Kurum; “Edirne’nin iş dünyası ile ilgili ve iş dünyasına değer katmak için bu ateşten gömleği giymiş bulunmaktayız. Bildiğiniz gibi Edirne’de bir çok STK var. Ancak TÜMKİAD gibi bütünleştiren, birlik olmayı,  devletçi bir sivil toplum örgütünü ülkemize kazandırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Biz her zaman devletimizin yanında olacağız. Çünkü devletimiz ne kadar güçlü olursa, bizlerde millet olarak o kadar güçlü olacağımızın inancında ve bilincinde olan insanlarız.” dedi.

TÜMKİAD EDİRNE Şubesinin açılışı Mayıs ayında yapılacak”  

Tüm Kalkınma ve Girişimci İşadamları Derneği’nin (TÜMKİAD) Edirne’de açılışı tarihi ilgili bilgiler de veren Başkan Kurum; “İnşallah Mayıs ayı içerisinde Genel Başkanımız Nihat Tanrıkulu’nun da tensipleri ile derneğimizin açılışını Edirne’de hep birlikte gerçekleştireceğiz.   Geçtiğimiz haftalarda resmi yazışmalarımız yapılarak yasal sürecimizi tamamladık. Derneğimizin binasını kiraladık ve kontratımızı yaptık.” Dedi.

“Bizim böyle bir çizgimiz yoktur. Hiçbir cemaatin kuruluşu olan bir dernek değiliz”

Önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan ETSO ve Borsa seçimlerine dikkat çeken Başkan Kurum; “Biz hiç kimseye engel olmayacağız. Ancak bu mevcut aday çıkacak kişilerin devletçi bir kültürü gerek siyasi görüşünü, Edirne için neler yapabilecekleri vizyonunu dinledikten sonra bizler de bunlara karşı yada bunların yanında yer alacak ve destek olacak bir kuruluş olacağız. Bizim şiarımızda kimseyi bölmek yoktur.  Bakın zaten paramparça olmuş bir Edirne var şu anda. Birçok sivil toplum kuruluşu var ama herkes birinin ya ön bahçesi  ya arka bahçesi… Biz hiçbir siyasi partinin ne ön bahçesi nede arka bahçesiyiz. Bizim böyle bir çizgimiz yoktur. Hiçbir cemaatin kuruluşu olan bir dernek değiliz. Biz tamamen devletimizin yanında olan bir sivil toplum kuruluşuyuz.” dedi

 699 total views,  11 views today

Next Post

İba; Sözümüzü tuttuk proje bitmek üzere

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve AK Parti MKYK Üyesi Emre Ete, Ramazan Bayramı’ndan önce açılması planlanan Selimiye Camii Meydan Projesi’ni yerinde inceledi. İkili Arasta Çarşısı’ndaki esnafları da ziyaret ederek bayramlarını kutladı. AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve AK Parti MKYK Üyesi Emre Ete, Selimiye Camii […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp