Tunca kenarında plastik topladılar

admin

tunca-kenarinda-plastik-topladilar-2

 

 

 

 

 

 

Sosyal medya üzerinden bir kampanya açarak; “Bu pazar (9 Ekim) saat: 11.00’da Tunca Köprüsü altında toplanıp nehir kenarındaki çöpleri topluyoruz! Gelirken sadece eldiven getiriniz. (Sonradan katılmak isteyenler için yedek bir çift getirebilirsiniz.) Çocukların ve gençlerin katılımı bizim için çok önemli. PLASTİĞE HAYIR GRUBU” diyen gençler Pazar günü Tunca kenarında buluştu.

Begoña  Rodriguez ve Özge Pöff tarafından düzenlenen sosyal medya sayfası ile yapılan çağrıya katılanlar 11.00-14.00 saatleri arasında plastik ve diğer çöpleri topladı. Plastik toplayanların yanına gelen bir kesim yardım ederken bir kesimi de balık tutmaya, içtikleri suyun plastik şişesini doğaya atmaya devam etti.

tunca-kenarinda-plastik-topladilar-1

 

 

 

 

 

 

 

 

Plastiğin doğaya verdiği ve yüzlerce yıl süren zararlara dikkat çekmek ve bir farkındalık yaratmak amacını güden etkinlik ayrıca çevreyi kirletmeme vurgusunu da yapmayı amaçladı. Katılanların topladığı çöpleri görenler şaşkındı. Normalde görülmeyen ve kurumuş otların aralarına atılmış çöplerin üç saatte ancak bir kısmını toplayabilen gönüllüler bu tür etkinlikleri devam ettireceklerini söylediler.

Kampanyayı sosyal medyada görerek katılan Çevre Gönüllüleri Derneği üyesi ve Edirne Kent Konseyi Başkanı Ziya Gökerküçük’de bu etkinliği yapanlara teşekkür etti. Bu tür etkinlikleri Çevre dernekleri, kent konseyi gibi kurumlarla birlikte örgütlemenin daha çok ses getirebileceğini ve katılımı arttıracağını belirtti.

Yaz döneminde de Söğütlük’te plastik toplama etkinliği yürüten “Plastiğe Hayır Grubu” bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirttiler.

tunca-kenarinda-plastik-topladilar-3

 85 total views,  2 views today

Next Post

Edirne kitap fuarı rengârenk

Edirne Belediye Başkanlığı’nca bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Kitap Fuarı’na katılan yazarlar, farklı düşüncelere sahip olsalar da edebiyat çatısı altında bir araya geldiler. Fuarda sevdiği yazarlara kitaplarını imzalatmak için uzun kuyruklar oluşturan kitapseverler, saatlerce kuyrukta beklediler. Her tür düşünce ve akıma sahip yazarların edebiyat çatısı altında buluştuğu 4. Edirne Kitap Fuarı’na […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp