TUNCA NEHRİ TAŞTI

admin

AW000913TUNCA NEHRİ TAŞTI

Edirne ve Balkanlarda etkili olan yağışların ardından debisi artan Tunca nehri taştı. Taşkın nedeniyle Sarayiçi’nin bir kısmı sular altında kalırken, Fatih ve Kanuni köprüleri trafiğe kapatıldı.
Edirne ve Bulgaristan’da etkili olan yağışlar ve karların erimesinin ardından Tunca nehrinin debisi Akşam saatlerinde artarak 114 metreküp saniyeye kadar ulaştı. Debisi artan Tunca Nehri, Tarihi Kırkpınar yağlı güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi mevkiinde taştı. Taşkın nedeniyle Kırkpınar güreş alanının ön kısımları sular altında kaldı. Nehir sularının Fatih köprüsünün iki tarafından üzerinden akması nedeniyle Sarayiçine ulaşımı sağlayan köprüler polis ekipleri tarafından ulaşıma kapatıldı. Bölgede bulunan vatandaşlar ve işletmeler boşaltıldı.

 122 total views,  2 views today

Next Post

Kırkpınar Alanı Hala Sular Altında

Kırkpınar Alanı Hala Sular Altında   Edirne’de dün gece debisi yükselen ve Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi mevkiinde taşan Tunca nehri seviyesini koruyor. Taşkın nedeniyle Fatih köprüsü, Adalet kasrı ve Kırkpınar güreş sahasının giriş kısmı sular altında bulunuyor. Dün geceden itibaren debisi artan ve 121 metreküp-saniyeye ulaşan Tunca nehrinde taşkınlar sürüyor. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp