Turizmci Nejat Karagöz Mezarı başında anıldı

admin

Edirne’ye uzun yıllarını vermiş turizmci Nejat Karagöz, mezarı başında sevenleri ve turizmciler tarafından anıldı.

1957 doğumlu olup ve Edirne için yıllarını veren turizmci gönül insanı Nejat Karagöz, mezarı başında anıldı.

Ailesinin ve bazı turizmci işletmecilerin de katıldığı anma programında sevenleri tarafından dualarla anılan Karagöz için sevenleri, “Edirne’ye sahip çıkan her zaman Edirne için çeşitli imkânlar yaratan ve insanlarını düşünen biriydi. Karagöz ailesinin çeşitli faaliyetleri olmuştur memleketimize ve Edirne’ye çok büyük hizmetleri olmuştur. Edirne’nin elinden tutaraktan birçok başarıya imza attı” yorumunu yaptı.

Turizmci Nejat Karagöz Mezarı başında anıldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar ise, turizm konusunda öğrendiği tüm bilgileri Nejat Karagöz’e borçlu olduğunu dile getirerek, “Bugün burada ben kendi adıma konuşursam eğer tam anlamıyla bir Edirne sevdalısını anmaya geldim. O bir Edirne sevdalısıydı ve bize turizmi öğretti. Üstelik kendisi turizmin Marmara sorumlusuydu. İyi ki tanıştık kendisiyle. Zaten bizi kendileri arayıp buldu. Dedi ki beyler sizler çok atak insanlarsınız. Yarın bir gün Edirne için çok büyük faydalarınız olacak. Benim size ne kadar faydam olacaksa ben size bütün bildiklerimi aktarayım. Bana daha doğrusu hiç kıskanmadan turizm konusunda bütün bildiklerini anlattı. Ben bugün bir ciğerciyim. Edirne’de bir kaliteyim. Edirne turizmine elimden geldiğince destek oluyorum ama bugüne kadar öğrendiklerimin yüzde 90’ını kendisinden öğrendim. Bugün de mezarı başında kendisini anmaya geldim. Kendisini hiç unutmayacağım. Edirne turizmi için yaptıklarını hiç unutmayacağım. Allah rahmet eylesin” şeklinde konuştu.

Küçük Ev Işıkları işletmecisi Ahmet Hasan Artene ise “Edirne’nin elinden tutarak birçok başarıya imza attı. Miras olarak biriktirdiği tüm deneyimlerini yine miras olarak bana, Bahri Dinar’a ve Arslanzade’ye bıraktı. Kendisini saygıyla anıyoruz. Biz de bu mirası yaşatarak, Edirne’yi tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Karagöz için dua okundu.

Turizmci Nejat Karagöz Mezarı başında anıldı (2)

 181 total views,  5 views today

Next Post

O günleri unutmayalım!

           Bugün 12 Eylül askeri darbesinin 35. Yıl dönümü. Çok iyi hatırlıyorum. Yine böyle bir günde sonbahar ayının başladığı eylül ayının 12. Günü sabahında evlerimizde uyandığımızda sokakların askerlerle dolduğunu gördük.  Askeri darbenin sesleriyle uyandık. Yine her zaman olduğu gibi malum sözlerle ülke yönetiminde huzuru sağlamak için […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp