Turizme Destek Verenlere Plaket

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

ETSO’da yapılan toplantıda Ticaret Borsası,ETSO, EDOSOB,EDSİAT ile birlikte organize ettiği Edirne tarihi ve kültüründe yer alan Yemek tanıtım organizasyonuna katkı sağlayanlara Plaket sunuldu.

turizme_destel_verenler_edirne

ETSO’da yapılan toplantıya ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt,Meclis Başkanı Mehmet Eren,Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin İnağ,Edirne Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı İsmet Açıkgöz, bu kuruluşların yönetim kurulu üyeleri ile plaket alacak işyeri temsilcileri katıldı.

turizme_destel_verenler_edirne_1

Toplantıda söz alan ETSBO yönetim Kurulu Başkanı Zıpkınkurt katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında daha sonra şunları kaydetti: “bugün burada Borsa,EDSİAD ve ETSO’nun ortaklaşa düzenledikleri Gastronomi Turu Edirne başlığı ile bu sektörde öne çıkan 40 değerli iş insanlarını Edirne’de ağırladık.

turizme_destel_verenler_edirne_recep_zıpkınkurt

Onlara Edirne’de çok iyi konaklama tesislerimizin bulunduğunu 5 yıldızlı otelimizin bulunduğunu Bugüne kadar hiç görmedikleri yerde misafir ettik. Onlardan aldığımız geri dönüşlerde Gelen konuklar memnuniyetlerini dile getirdiler. Böylece tarihi konaklarımızın turizme kazandırılması için daha fazla çalışmamız gerektiğini anladık. Gelen konuklarımıza Edirne’nin öne çıkan değerlerini Edirne ciğerini, Edirne peyniri ve badem ezmesini ikram ettik. Hardaliye ve şarap üretim tesislerini gezdirdik. Bu arada bize destek veren ve vermeyenlere teşekkür ediyorum. Bizler ortaklaşa olarak bu tür etkinlikleri yapacağız. Bu tanıtımda Basının da desteğini gördük. Bu arada etkinliğimize katkı sağlayan Edirne Valimiz Hasan Duruer, Belediye Başkanımız Hamdi Sedefçi ve T.Üniversitesi Rektörümüz Yener Yörük’e şükranlarımızı sunuyoruz. Burada bu organizasyonda Edirne Saray yemeklerini yaparak Edirnelilerin misafirperverliğini gösteren kişi ve kuruluş temsilcilerimize teşekkür plaketi vereceğiz” dedi

Ardından söz alan EDSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Açıkgöz her bölgenin turizme tanıtmak için programlar yaptığını TV’lerde yemek programı düzenlendiğini belirterek şunları söyledi. “ ne var ki bizim yemek sektörümüzde sıkıntı yaşıyoruz.

turizme_destel_verenler_edirne_ismet_açıkgöz

Bu organizasyonda Doç.Dr Nezih Müftügil’in büyük katkıları oldu. Bundan sonra küçük esnaflarımız daha organizeli bir şekilde çalışacak. Bu konuda esnaf odamız önderliğinde Kalkınma Ajansımızın desteği ile başlatacağız.hibe yardımlarından da yararlanarak gerçekleştireceğiz,Bu konuda İstanbul’dan da yardım alacağız.biz kümelenmek birlikte çalışmak zorundayız.

Ardından söz alan Müftügil konuşmasından şunları kaydetti .”Edirne’ye sık gelerek Edirne güzelliklerini paylaşıyorum, Burada gezerken bu güzelliklere katkıda bulunma zorunluluğunu duyuyorsunuz. Bu kente katkı yapanla oldu. Burada planlı bir şekilde çalışmamız gerekir. Ben bu etkinliğe katkıdan dolayı mutluyum’ dedi.

turizme_destel_verenler_edirne_3

Daha sonra turizme katkıları nedeniyle Kurum ve kuruluş temsilcilerine plaket verildi.turizme_destel_verenler_edirne_2
turizme_destel_verenler_edirne_4 turizme_destel_verenler_edirne_5 turizme_destel_verenler_edirne_6 turizme_destel_verenler_edirne_7 turizme_destel_verenler_edirne_8 turizme_destel_verenler_edirne_9 turizme_destel_verenler_edirne_10 turizme_destel_verenler_edirne_11 turizme_destel_verenler_edirne_12 turizme_destel_verenler_edirne_13 turizme_destel_verenler_edirne_14 turizme_destel_verenler_edirne_15 turizme_destel_verenler_edirne_16 turizme_destel_verenler_edirne_17 turizme_destel_verenler_edirne_18 turizme_destel_verenler_edirne_19 turizme_destel_verenler_edirne_20 turizme_destel_verenler_edirne_21 turizme_destel_verenler_edirne_22 turizme_destel_verenler_edirne_23 turizme_destel_verenler_edirne_24

 

 

 

 

 150 total views,  2 views today

Next Post

Kahve “Yönetimin İstifası Söz konusu Değil”

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Ak Parti İl Başkanı Müjdat Kahve İl Merkezinde bir basın toplantısı düzenledi.Buradaki toplantıya kadın Kolları Başkanı Melek Yörük,Merkez İlçe Başkanı Mehmet Özülkü,Gençlik Kolları Başkanı ve partililer katıldı. Cumhuriyetin 90. Yılının kutlandığını belirten Kahve “Cumhuriyet halkımızın ortak kazanımıdır. Cumhuriyet belli kesimlerin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp