Türk Chopper Üyeleri Motorsiklet Kazalarına Dikkat Çekmek İçin Edirne’de Buluştu

admin

Türk Chopper Motosiklet Kulübü üyeleri motorsiklet kazalarına dikkat çekmek ve güvenlik önlemlerine dikkat çekmek için Emniyet müdürlüğünün davetlisi olarak Edirne’ye geldiler. Kulüp üyeleri ilginç kıyafetleri ve son model motosikletleriyle geldikleri Edirne’de vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü Trafik tescil şube Müdürlüğünün önderliğinde Edirne’ye gelen Türk Chopper Motosiklet Kulübü üyeleri, motosikletlerde kask ve diğer güvenlik ekipmanlarını kullanmada dikkati çekmek için Edirne’ye davet edildi. Son model motosikletleriyle kentin en işlek yeri olan Saraçlar Caddesi’ne gelen 30 kişilik grup vatandaşların büyük ilgisini çekti.

Son yıllarda motosiklet kullanımının Edirne’de çok arttığını belirten Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Alpay Erdem, “Kentimizde, motorsiklet kullanımı oldukça arttı. Güvenli kullanımı özendirmek için bizim de çalışmalarımız devam ediyor. Bugün de Edirne’ye bu amaçla kurulmuş olan dernek üyeleri geldi. Motosikletin güvenlik kullanımı için motosiklet sürücülerini uyarıcı çalışmalarımız ve denetimlerimiz devam edecek. Motorsiklette arabaların aksine, kaporta vücut. Vücudu korumak gerekiyor. Korunmazsa küçük kazalarda dahi ciddi yaralanmalar oluyor. Onun için mutlaka motosiklet kullanırken kaskın yanı sıra diğer koruma kıyafetlerini de giyilmesi gerekiyor” dedi.

Türk Chopper Motosiklet Kulübü Trakya Koordinatörü ve Tekirdağ Grubu Kaptanı Talat Sünnetçioğlu da “Motosiklet kullanırken gereken bütün güvenlik önlemini alırız. Kask, eldiven, uzun çizme ve darbelerden koruyan özel kıyafet giyiyoruz. Trafik kurallarına ve hız limitlerine de uyuyoruz” diye konuştu.

Grup üyeleri vatandaşların dikkatini çekmek için şehir turu atarken tarihi yerleri de gezdiler.AW000401

 128 total views,  2 views today

Next Post

Şehit Ressam Hasan Rıza, Kurduğu Okulun Öğrencileri Tarafından Anıldı

Edirne Endüstri Meslek Lisesi’nin kurucu müdürü Ressam Hasan Rıza, şehit edilişinin 100’üncü yılında, Karaağaç’taki anıt mezarının başında anıldı. Balkan Savaşları sırasında Karaağaç’taki evinde şehit edilen Endüstri Meslek Lisesi’nin kurucu müdürü Ressam Hasan Rıza, kurduğu okulun öğretmen ve öğrencileri tarafından anıldı. Lozan Caddesi üzerinde bulunan Jandarma Şehitliği’nde yapılan tören, şehitler anısına […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp