Türk Eğitim Sen’den 3 ülke 6 şehir Balkan turu

admin

Türk Eğitim Sen Edirne Şube Başkanı Hakan Yıldız  Balkan ülkeleri gezileri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “ Türk Eğitim-Sen Edirne Şubesi olarak 5 yıldan beri sürdürdüğümüz üyelerimizle Balkan Gezilerimizde bu yıl Kosova Priştine Prizren Bosna Hersek Mostar Saraybosna Bulgaristan Sofya ve Filibe şehirlerini kapsayan 3 Ülke 6 Şehir ve transit geçişlerle beraber Karadağ Arnavutluk Sırbistan’la beraber toplam 7 ülkeyi kapsayan gezimizle tamamladık. 50 kişilik gezimizde özellikle Kosova Türklerinin Milli Bayramı olan 23 Nisan günü Prizren de bulunarak hem 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramını hemde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Prizren deki Türk Kardeşlerimizle beraber kutladık. Burada bizleri Prizren’de ağırlayan Ferhat Aşıkferki ve Orhan Volkan başta olmak üzere Kosova Türk Öğretmenler Derneği’ne teşekkürlerimizi bir kez daha sunmak isteriz.

Türk Eğitim Sen’den 3 ülke 6 şehir Balkan turu (2)

 

 

 

 

 

 

 

BOSNA SAVAŞI ŞEHİTLERİNİ ZİYARET ETTİK

Kosova ziyaretimizin akabinde uzun bir yolculukla Bosna Hersek in başkenti Saraybosna ile devam eden gezimizde Mostar Şehrini ve Mostar Köprüsü ardından Saraybosna Şehri ve Saraybosna da başta Aliye İzzet Begoviç’in kabri ile beraber Bosna Savaşı’nda Şehit düşenlerin yattığı Şehitlik ziyareti ile devam eden gezimizde son olarak Bulgaristan’ın Başkenti Sofya ve Filibe Şehirlerini ziyaretle tamamladık.

Türk Eğitim Sen’den 3 ülke 6 şehir Balkan turu (1)

 

 

 

 

 

 

 

Balkan Gezilerini düzenlerken temel amacımız Evlad-ı Fatihan toprakları olan Balkan Coğrafyası’nda yaşayan Türklerle bir araya gelmekti. Şu ana kadar yaptığımız tüm gezilerimizde sendikamızın aynı zamanda ULUSLARARASI AVRASYA EĞİTİM SENDİKALARI BİRLİĞİ (UAESEB) vasıtasıyla buradaki Eğitimci dostlarımızla bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunduk. Bu sene gerçekleştirdiğimiz gezimize katılan üyelerimize ve gezimizin amacına ulaşması için bir an olsun yanımızdan ayrılmayan Derya Tur’un sahibi Derya Osman hanımefendiye ve 3000 km yol boyunca bizleri hiç üzmeden gezdiren Nişikli Tur’un kaptan Hasan Kaptan ve Alper Kaptan’a ve gezimizde yanımızda olan Edirne Ajans Haber Koordinatör’ü  Fikri Ak beyefendiye teşekkür ederim” dedi.

Türk Eğitim Sen’den 3 ülke 6 şehir Balkan turu (3)

 167 total views,  2 views today

Next Post

Etkin rehberlik ve denetim yoluyla kayıtlı istihdamın teşvik projesi

SGK tarafından kayıt dışı uygulama ile mücadele amacıyla Etkin Rehberlik ve Denetim Yoluyla Kayıtlı İstihdamın Teşvik Projesi kapsamında bir seminer düzenlendi. RYS Otelinde düzenlenen etkinliğe Edirne SGK İl Müdürü Hayrettin Karbuz, SGK AB ve Dış İlişkiler Daire Başkanı Harun Hasbi, Türkiye Delegasyonundan Sosyal Politikalar ve İstihdam Sektör Yöneticisi Zeynep Aydemir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp