Türk Hava Kurumu “Derilere zarar verilmemeli “

admin

turk-hava-kurumu-derilere-zarar-verilmemeli-1

 

 

 

 

 

 

 

 

Türk Hava Kurumu Edirne Şubesi Başkanı Nilüfer Umut Köylüoğlu;”deri toplamak için yine her yıl olduğu gibi ekiplerimizi hazırladık. 4 ekibimiz Edirne İl sınırı içindeki köyleri dolaşacak, diğer 3 ekibimiz Edirne içindeki mahalleleri. Birde ayrıca 2 tanede de motosikletli ekibimiz var. Bunlarda şubemize telefon eden vatandaşların verdikleri adres doğrultusunda direk gidip kapıdan teslim alacaklar. Biz hazırız bekliyoruz. Burada topladığımız deriler Yüce ATATÜRK’ÜN 1925 yılında kurduğu Türk Hava Kurumu’nda ilk önce sportif havacılığın gençlere yayılmasıyla ilgili kullanılıyor. Daha sonra yangın söndürme uçaklarımızla büyük orman yangınlarımızı söndürüyoruz. Yapılacak olan çeşitli organ ve hasta nakilleri ile ilgili ambulans helikopter hizmetlerimiz var. Sağlık Bakanlığına da bu konuda destek veriyoruz. Biz buralarda derilerimizi kullanıyoruz. İSTİKBAL GÖKLERDEDİR, bizde o konuda onun için her zaman istikbal göklerdedir diyoruz. Bütün gençleri şubemize bekliyoruz. Havacıkla ilgisi olan gençleri şubemizde daha çok modern uçak kurslar veriliyor. Bölgesel kurslarımızda okul tatillerinde yapılıyor. Onun dışında da uçuş okullarımız var. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde oraya da sportif havacılıkta yamaç paraşütü mü planör ve diğer modern uçak dediğimiz ayrıca tatillerde de onları o uçuş okullarına gönderiyoruz. Bizim bütün kurslarımız ücretsizdir. Sırf bunlar için sadece yapabildiğimiz deri toplama ve Fitre Zekâtla bitiriyoruz. Halkımızdan her yıl olduğu gibi bu yılda daha çok destek bekliyoruz. Çünkü milli bir servet topladığımız bunun hiçbir şekilde zarar görmesini istemiyoruz. Ekiplerimiz aşağı yukarı 20 yıldır aynı ekipler, kişiler çalışıyor ve bu kişilerde bu konuda gerçekten uzman milli servetimize de zarar gelmesin yüce ATATÜRK’ ÜN İSTİKBAL GÖKLERDEDİR sözünü daha da ileriye götürelim.
turk-hava-kurumu-derilere-zarar-verilmemeli-2

 

 

 

 

 

 

 

 

Okullar başladıktan sonra yeni olara okullara modern uçak kursları açacağız. Ama tabi havacılık kulübü olan okullarla irtibata geçmemiz geriyor onun dışında kendi şubemizde de o kurslardan veriyoruz.Bizim yaş sınırımız yok yalnız en küçük çocuğumuzun 16 yaşında olması gerekiyor gerisi kaç yaşında olduğu önemli değil.Bütün herkese havacılık kursu veriyoruz.ilk yılın aralık ayında kurs taleplerimizi yazıyoruz . Bölge kurs taleplerimizi yazıyoruz. Ama bizim daha çok radyo kontrol uçuk üzerine çalıştığımız konular. Özellikle modern uçak kursumuz 1 kişi dahi olsa açtığımız kurstur eğitim almak isteyenler için. Bizde geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ağaç yaş iken eğilir çocuklar ne kadar uçakla beraber olursa daha sonra pilotluğa heves edebilir. Zaten pilot eğitimi alabilmesi için planör başlangıç kursunu alması gerekiyor. Bunu da zaten biz Edirne’de ücretsiz olarak yapıyoruz. Bağışlarınızı bekliyoruz, makbuz karşılığında derilerimizi alıyoruz. Makbuzlarını mutlaka almalarını istiyoruz. Türk Hava Kurumununa verdiklerinden emin olmak için birde ayrıca Ticaret Borsasında arkadaşımız Türk Hava Kurumu adına yetkili orda deri toplayacaklar birde kurban kesim merkezlerinde arkadaşlarımız olacaktır. Herkes mutlaka makbuz karşılığında derilerini vermeleri rica ediyorum. Bu arada bize desteklerini esirgemeyen muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bütün halkımızın Kurban bayramını kutluyorum.”Dedi.

 

 99 total views,  2 views today

Next Post

Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri sürüyor

                Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl 3-9 Eylül tarihleri arası Halk Sağlığı Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta kapsamında halk sağlığının ve koruyucu hekimlik hizmetlerinin önemi vurgulanmaktadır. Halk sağlığı açısından en önemli amaç, toplumun sağlığını hastalanmadan önce koruyabilmek, basit tedbirler ve önlemlerle doktora, ilaca […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp