Türk Hava Kurumu kurban derisi toplamada başarılı

admin

Türk Hava Kurumu kurban derisi toplamada başarılı (1)

 

 

 

 

 

THK Edirne Şube Başkanı Nilüfer Umut Köylüoğlu kurban derileri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “ Kurban Bayramını kutladığımız 24-27 Eylül  2015 tarihleri arasında  Türk Hava Kurumu Edirne Şube Başkanlığınca  merkez ilçemize bağlı 37 köyümüz ve 24 mahallemiz de 11 gezici ekip ile komisyonca belirlenen kesim merkezlerinde sabit görevlilerimizce makbuz karşılığı kurban deri bağışları kabul edilmiştir. Bu faaliyetler sonucunda ;

Koyun Derisi  :  3360 adet,

Keçi Derisi     :  25 adet,

Sığır Derisi     :  208 adet, toplanmış bulunmaktadır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün direktifleriyle kurulan Türk Hava Kurumu’nun öz kaynaklarını oluşturan gelirlerin başında gelen Kurban derisi ve fitre-zekat bağışları belirleyici olmaktadır. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de halkımızın kurumumuza duyduğu güven ve teveccühlerinin göstergesi niteliğinde olan  bağış tercihlerinin kurumumuza yönelik olması  yüklenmiş olduğumuz  sorumluluğun bilincinde olarak, Edirne özelinde ve yurt genelinde, havacılığın her dalında bulunduğumuz faaliyetlerde çok daha başarılı olmak zorunluluğu getirmektedir.

Sportif havacılık dışında ambulans uçak hizmetleri, organ nakli, hava taksi özellikle de orman yangınlarına müdahale faaliyetlerimizin ana dallarını oluşturmaktadır.

Uçak filomuz da amfibik kabiliyetli ve yüksek tonajlı uçaklardan büyük verim alınmış bu sayede orman yangınlarına acil müdahale ve söndürmede başarılı olmuştur.

İlimizde bulunan resmi kurum ve kuruluşların katkılarıyla oluşturduğumuz çalışma guruplarımız bayram süresince mahalle ve köylerimizde gezici deri toplama faaliyetinde bulunurken şubemiz telefonlarını arayarak adres bildiren vatandaşlarımızın ikametgâhlarından bağışlamış olduğu kurban derileri makbuz karşılığı alınmıştır.

Türk Hava Kurumu kurban derisi toplamada başarılı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca vatandaşlarımızın dini vecibelerini yerine getirirken toplu kesim yerlerini tercih ederek çevre ve hijyen koşullarına hassasiyet göstermeleri sonucunda olumsuz görüntülerin yaşanmamış olması ilimizin çağdaş ve nitelikli bir yapıya sahip olduğunun göstergesidir.

Kurban bayramının barış ve huzur içerisinde geçmesini sağlayan, çalışmalarımızın gerçekleşmesinde desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Sayın Valimiz, Tugay Komutanımız, Belediye Başkanımız, İl Jandarma Alay Komutanımız, İl Emniyet Müdürümüz, Daire Müdürlerimiz, Köy Muhtarlarımız, Mahalle Muhtarlarımız ve Yerel Basınımız olmak üzere kadirşinas halkımıza ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyor saygılarımızı sunuyoruz.” deniliyor

 

 

 234 total views,  5 views today

Next Post

Edirne’de kaçak sigara alarmı

TESK Başkanı Bendevi  Palandöken Kaçak sigara ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Esnafımız için Tütün Mamullerinden elde ettiği gelir önem arz etmektedir. Çünkü dürüst esnaf gelirinin bir bölümünü de Tütün Mamulleri satarak elde etmektedir. Aile geçimini çocuklarının geleceğini hazırlamaktadırlar. Güvenlik Kuvvetlerimizin tüm çabasına rağmen İlimiz genelinde kaçak sigara ticareti ortadan kaldırılmazsa, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp