Türk Kadınlar Birliği Üyeleri Edirne’deydi

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

60 İlden 400 Türk Kadınlar Birliği üyesi ile Kıbrıs Türk Kadınlar Birliğinden 75 üye Edirne’ ye geldi. Konuk kadınlar Edirne’nin tarihi ve turistlik yörelerini gezdi. Vali ve Belediye Başkanına ziyarette bulundular. Kadınlara seçme seçilme hakkının verilişinin 79. Yıldönümü nedeniyle Türk bayrakları ile yürüyüşe katıldılar ETSO’da panel düzenlediler.

türk-kadınlar-birliği-edirne (4)

Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odasınca Edirne Sanayi Sitesi Keyif Düğün Salonunda onurlarına verilen yemekte konuşan Türk Kadınlar Birliği Edirne Şubesi Başkanı Ayşen Tamergil toplantı ile ilgili olarak şunları söyledi; “bu yıl 79. Yılını kutladığımız Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkının yıldönümü. Bu nedenle Türkiye genelindeki Türk Kadınlar Birliği üyelerimiz Edirne’de bir araya geldi.

türk-kadınlar-birliği-edirne (5)

Türkiye’nin 60 vilayetlerinden gelen dernek üyesi 400 kadın ile Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği üyesi 75 üyemiz de Edirne’ye geldiler. Çarşamba günü Edirne tanıtımı yaptık tarihi ve turistlik yöreleri gezdik. Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanımız Emin İnağ tarafından verilen sanayi Sitesi Keyif Düğün salonunda yemeğe katıldık. Konuklarımıza burada köfte ve ciğer ikramında bulunduk. Burada misafirlerimize Edirne Belediyesi Halk oyunları ekibi gösteri sundu. Edirne Türk Kadınları Birliği tarafından Emin İnağ’a destekleri nedeniyle Ayşen Tamergil tarafından plaket verildi.

türk-kadınlar-birliği-edirne

türk-kadınlar-birliği-edirne (1)

Aynı gün öğleden sonra da başkanlar toplantısı yaptık. Edirne Türk Kadınlar Birliği üyeleri bugün Saat 09.15’te Kadınlar Birliği Başkanları Edirne Valisi Hasan Duruer’i ziyaret edecek. Saat 09.45’te ise Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi ziyaret makamında ziyaret edilecek. Saat 10.00 da tam kadınlar Birliği üyelerimiz Selimiye önünden kadar Türk Bayrakları ile yürüyüş yapılacak. Atatürk anıtına gelinecek yürüyüş Saraçlar Caddesine kadar devam edecek.

türk-kadınlar-birliği-edirne (7)

Saat 14’te Edirneli Ressam Tayyip Yılmaz’ın Edirne resimlerinden oluşan sergisinin açılışı yapılacak. Yine ETSO salonunda saat 14.30’da Türk Kadınlar Birliğinin”79. Yılında Türk Kadınına verilen seçme ve seçilme hakkının dünü, bugünü ve yarını” konulu panel yapılacak.

türk-kadınlar-birliği-edirne (3)

Buradaki panele konuşmacı olarak Prof Dr Süheyl Batum, Av. Aydemir Alisbah Tuzkan ile eski Başkonsolos Beyza Üntuna katılıyor. Moderatörlüğü ise Av. Rıfat Çulha yapacak. Akşam yapılacak gale yemeği sonrası Türk Kadınlar Birliği üyeleri memleketlerine hareket edecek.

türk-kadınlar-birliği-edirne (2)

türk-kadınlar-birliği-edirne (6)

 

 

 91 total views,  2 views today

Next Post

Sofyadaki Toplantıda Ulaşım Sorunları Gündeme Geldi

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com HABER: FİKRİ AK – EDİRNE AJANS HABER Edirne Vali Hasan Duruer başkanlığında Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya giden heyet Bulgar yetkililerle yaptığı görüşmelerde iki ülke arasındaki ulaşım, ticaret ve mülteci sorunları ile çözüm yollarını görüştü. Edirne Valisi Hasan Duruer başkanlığında ve Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp