Türkay; “Gürkan’ın adaylığı ilkelerime terstir deyip İstifa etti”

admin

“Birbirinden kıymetli 7 aday adayımız vardı. Buna rağmen iki milletvekilimizden biri olan Sayın Recep Gürkan’ın aday olarak gösterilmiş olması ilkelerime ters düşüyor. Bu nedenle bu güne kadar büyük bir gurur ve onurla yürüttüğüm ilçe başkanlığı görevimden ayrılmak zorunda olduğumu üzülerek bildiriyorum.”

harika_türkay

CHP Merkez ilçe Başkanı Harika Türkay; CHP’nin Edirne’deki adaylık sürecinde yaşanan kriz nedeniyle ilçe başkanlığından istifa etti. Türkay açıklamasında Edirne’de 7 tane Belediye Başkan Aday Adayının olduğunu, Genel Merkez’in  7 aday adayını görmezden gelip Milletvekili recep Gürkan’ı Belediye Başkan adayı gösterdiğini ve bunun ilkelerine ters  düştüğünü ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü;    “Temmuz 2013 tarihi ile başlayan aday adaylığı süreci, 2 Eylül 2013 tarihinde sonlandı. Bu süre içinde yoğun çalışmalara şahit olduğumuz 7 aday adayımızın vermiş oldukları emek için hem ilçe başkanı hem de vatandaş olarak minnettar olduğumu söylemeyi bir borç bilirim.

harika-türkay

9 Şubat 2014 günü yapılan MYK ve PM görüşmeleri sonrasında Edirne Belediye Başkan Adayı olarak Edirne Milletvekilimiz Sayın Recep Gürkan uygun görülerek açıklanmıştır. Siyasete başlarken ilkeli olacağıma söz vermiştim. Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sahip çıkacağıma söz vermiştim. Çünkü biz herhangi bir partili değiliz. Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz!

harika-turkay-istifa
harika_türkay_bayram

Yaşanan süreçte birbirinden kıymetli 7 aday adayımız vardı. Buna rağmen iki milletvekilimizden biri olan Sayın Recep Gürkan’ın aday olarak gösterilmiş olması ilkelerime ters düşüyor. Bu nedenle bu güne kadar büyük bir gurur ve onurla yürüttüğüm ilçe başkanlığı görevimden ayrılmak zorunda olduğumu üzülerek bildiriyorum.

Ben her zaman Cumhuriyet Halk Partili olacağım. Bir tek oyum var, her zaman olduğu gibi yine Cumhuriyet Halk Partisi’nindir.” Dedi.

 

 

 93 total views,  2 views today

Next Post

DİLİMİZ VARMIYOR

Günlük yaşamımızda çok önemli bir sözcüğü kullanacağınız zaman söyleyecekleriniz boğazınıza düğümlenir. Bir türlü ağzınızdan çıkıp sese dönüşmez. Yaşamımızda en sıkıntılı günlerdir böyle zamanlar. Hepimizin yaşamında böyle “bir şey söylemek istiyorum fakat söylemeye dilim varmıyor” sözünü kapsayan açmaza düştüğümüz zamanlar olmuştur. Bugün özellikle siyaset sahnesinde oynayanlar 30 Martta yapılacak seçimlerde başarılı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp