Türkiye, 24 Haziran da Erken Seçime gidiyor

admin

Geçtiğimiz günlerde Erken seçim çıkışı ile Türkiye gündeminde ilk sıraya oturan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talebine yanıt Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

Erdoğan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçiminin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde saat.15:30’da başlayıp yarım saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Saatler 15:53’ü gösterirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kameraların karşısına geçip erken seçim açıklamasını yaptı.

Erdoğan; “Suriye’de yürütülen sınır ötesi operasyonlar, Suriye ve Irak Merkezli bölgemizde yaşanan tarihi önemdeki hadiseler, Türkiye’nin bir an önce bu belirsizlikleri aşması zorunlu hale gelmiştir. Sonuçta ülkemizin karşı karşıya bulunduğu fotoğraftan hareketle bu erken seçim teklifine olumlu yaklaşmamız gerektiği konusunda arkadaşlarımızla görüş birliğine vardık.” diyerek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçiminin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacağını söyledi.

“YSK SEÇİM HAZIRLIKLARINA BAŞLAYACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Bunun için önümüzdeki seçimlere ittifak içinde girme konusunda mutabık bulunduğumuz Sayın Bahçeli’yle de yaptığımız istişareler neticesinde seçimlerin 24 Haziran 2018, Pazar günü yapılmasına karar verdik. AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Meclis grupları olarak konuyla ilgili yasal süreci hemen başlatıyoruz. Aynı şekilde Yüksek Seçim Kurulu da seçim hazırlıklarına şüphesiz ki derhal başlayacaktır.”

Kararın; ülke millet ve partiler için hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini süreçte emeği geçenlere teşekkür ederek tamamladı.

 

 93 total views,  2 views today

Next Post

CHP İl Başkanı Pekcanlı; “KAPTI KAÇTI SEÇİMİ”

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı düzenlediği basın toplantısında, 24 Haziran’da yapılacak olan Erken seçim hakkında değerlendirme yaptı. Basın mensuplarına açıklama yapan Pekcanlı;  Ülkeyi yönetemez hale geldik vakit geçtikçe yönetemezliğimizi halk daha fazla hissedecek. Ekonomik kriz derinleşti vakit geçtikçe derinleşen ekonomik kriz çöküşe dönüşecek. Halkın canı yanıyor vakit geçtikçe canı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp