Türkiye, 29 Aralık’ta sağlıklı yaşama yürüyor

admin

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, vatandaşları hareketli yaşama teşvik etmek için gelecek yılı “2014 Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı” ilan edeceklerini açıkladı. Bu kapsamda, 29 Aralık’ta Türkiye genelinde “Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz” etkinliğini düzenleyeceklerini belirten Müezzinoğlu, “81 ilde aynı saatte yapacağımız bu yürüyüşe vatandaşlarımızı bekliyorum. Sevdiklerimizle birlikte sağlığa yürüyelim” dedi.

mehmet-müezzinoğlu (2)

Sağlık Bakanlığı, obezite ve ona bağlı hastalıklarla mücadele için vatandaşları hareketli yaşama davet ediyor. Bakanlık bu yöndeki çalışmalarını, 2014’ü“Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı” ilan ederek devam ettirecek. Bu kapsamda, hareketli yaşamın önemine dikkat çeken bir dizi kampanya düzenlenecek. İlk etapta 29 Aralık’ta 81 ilde ilgili birimlerin koordinatörlüğünde “Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz”programı yapılacak.

mehmet-müezzinoğlu (1)

Sevdiklerimiz için sevdiklerimizle beraber yürüyoruz 

Etkinliğe İstanbul’da katılacak olan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, vatandaşların ailelerini yanlarına alarak yürüyüşe katılmaları için çağrıda bulundu. Hareketsiz yaşamın birçok hastalığı beraberinde getirdiğine dikkat çeken Müezzinoğlu, Sağlık Bakanlığı olarak bunun önüne geçmek için yoğun bir çaba sarf ettiklerini kaydetti. Bu doğrultuda çağın koşullarına uygun modern ve etkili çalışmalar yaptıklarını söyleyen Bakan Müezzinoğlu, şöyle devam etti: “Sağlıklı bir yaşamın hareketten, fiziksel aktiviteden geçtiğini her seferinde vurguluyoruz. Özellikle vatandaşlarımızı hareketli yaşama teşvik etmek amacıyla önümüzdeki yılı “2014 Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı” ilan edeceğiz. Bu kapsamdaki çalışmaların ilkini 29 Aralık’ta Türkiye genelinde düzenleyeceğimiz ‘Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz’ etkinliğiyle başlatacağız. Bütün vatandaşlarımızın, eşleri, çocukları, torunları, sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir yaşama davet ediyorum.”

mehmet-müezzinoğlu

mehmet-müezzinoğlu (3) mehmet-müezzinoğlu (4)

 

 

 308 total views,  2 views today

Next Post

Beykent Genç Kız Badminton Takımı “Edirne İl Birincisi” Oldu

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Her yıl Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Gençler Badminton Müsabakaları” tamamlandı. “Beykent Genç Kız Badminton Takımı” önce merkez ilçe birincisi olarak grubunu tamamladı. Ardından ilçelerle karma olan final grubunu birincilikle tamamlayarak “Edirne İl Birincisi” olan Beykent Genç Kız Takımı, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp