Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanını seçmek için sandığa gitti!

admin

Türkiye Değişim Partisi’nin üyeleri Genel Başkan Adayını belirlemek için sandık başına gitti. Edirne İl Binasında üyeler için sandıklar kuruldu. Parti üyeleri Genel Başkan adayını seçmek için oy kullandı. Başta Edirne olmak üzere tüm illerde eş zamanlı olarak sandıklar kurulup temayül yoklaması niteliğinde geçen oy verme işlemi yapıldı. Parti üyelerinin büyük ilgi gösterdiği oy verme işlemine çok sayıda parti üyesi katılım sağlayıp oyunu kullandı. Türkiye Değişim Partisi Edirne İl Başkanı Murat Er yaptığı açıklamada; “Türkiye Değişim Partisi olarak bugün çok gururlanarak hayata geçirdiğimiz, bir çalışmamızı siz değerli basın mensuplarıyla paylaşmak istiyoruz. 20.Aralık.2020’de DEĞİŞİM ŞART diyerek çıktığımız bu yolda değişimi kendimizden başlattık. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz.

Genel Başkanımızı partimize kayıtlı tüm üyeler seçiyor. Özellikle belirtmek isteriz ki bu seçim sıradan bir eğilim yoklaması değildir. Tüzüğümüzün 37/4 maddesi uygulanmakta ve partimizin Genel Başkanı partiye kayıtlı tüm üyelerimizin onayı ile aday olabilmektedir. Demokrasinin ve adaletin olmadığı bir yerde, huzurun ve başarının olmayacağının bilincinde olarak, delege ağalığına son veriyoruz. Seçime girmeye hak kazandığımız ÇARE ve DEĞİŞİM Kurultayımıza günler kala, partimize kayıtlı binlerce üyemiz, il başkanlıklarımızda kurulan sandıklarda Genel Başkan adayımızı seçerek Demokrasinin olmazsa olmazını gerçekleştiriyor. Buradan tüm siyasi partilere çağrıda bulunuyoruz. Demokrasinin gereğini yerine getirin ve sizlere gönül vermiş tüm partililerinize seçme hakkı tanıyın. Aksi demokrasi değil bir dayatma olmaktadır. Toplumun iradesini delege değil, üye temsil etmektedir.

Biz Türkiye Değişim Partisi olarak, çıktığımız bu yolda demokrasiyi, adaleti ve eşitliği her zaman sağlayacağımıza söz veriyoruz.”dedi.

 1,403 total views,  11 views today

Next Post

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

“19 Eylül Gaziler Günü” kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Buradaki törene İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Garnizon Komutanı Mehmet Cihanoğlu, Edirne Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, Belediye Başkan yardımcısı Selçuk Çakır, Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp